Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 120Wszystkich: 6439196

60 mln złotych i będzie dworzec

źródło: fotopolska.eu
źródło: fotopolska.eu
2019-07-09 07:36

     Trwają prace związane z przebudową przystanku kolejowego Kłodzko Miasto. PKP PLK wyda na inwestycję 60 mln zł. Po zakończeniu robót przystanek można będzie przemianować na dworzec, bo będą tam dwa perony i sieć rozjazdów.

     Co na tym zyskają pasażerowie? Kłodzko Miasto nie będzie już stacją, przez którą pociągi przejeżdżają, ale także zaczynają lub kończą bieg. – Na wyremontowanym dworcu pojawią się windy, a przy główny wejściu dogodna pochylnia – Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. 

     – Polskie Linie Kolejowe lokują w Kłodzku miliony złotych. Mamy przebudowane Kłodzko Główne, gdzie podróżni mają bardzo dobrą obsługę na dwóch zmodernizowanych peronach, a teraz kolejne działania prowadzone są na obecnym przystanku Kłodzko Miasto, który przygotowujemy do roli stacji – dodaje.

     Prace realizowane są zgodnie z planem. Ruch pociągów jest utrzymywany, a podróżni 
korzystają z jednego toru. Pełna obsługa z tej stacji będzie realizowana w 2021 roku, natomiast podstawowe prace powinny się zakończyć w połowie przyszłego roku.

[PIERO – Gazeta Kłodzka]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Jan B.2020-02-28 00:13

  Nie ma to jak zmarnować cudzą pracę. Niemcy nie zdążyli oddać do użytku nowego trzy peronowego dworca w Kłodzku Mieście. Były wykonane perony, tunele pod peronami na obie strony dworca (w stronę ulicy oraz w stronę Nysy). zejścia z peronów do tuneli, okładziny ceramiczne ścian w tunelach, podtorza, zadaszenia peronów, kioski na peronach. Niestety ---- WSZYSTKO to zostało zniszczone przez kogo ?? Zmarnowana cudza praca, a byłby od dawna piękny dworzec......

Komentarz
Facebook