Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 10387Wszystkich: 5831712

Beskidy w NaszychSudetach

2019-07-02 10:35

     Czytelnicy portalu NaszeSudety.pl odwiedzają nie tylko Sudety, ale również inne miejsca w Polsce i na świecie, ze szczególnym upodobaniem terenów górskich. W naszej księgarni wysyłkowej oraz w antykwariacie mamy również wydawnictwa poświęcone np. Beskidom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

oferta Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej: Beskidy 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tomek Nawrot2019-07-03 09:06

  To może w związku z tym poszerzyć tematykę artykułów tu na portalu, dotyczącą innych rejonów? Tylko nie będzie to korelować z nazwą Nasze Sudety. Więc może bliźniaczy portal Nasze Beskidy?

 • Waldemar Brygier2019-07-03 09:12

  Nie, to nie jest dobry pomysł z powodu braku mocy przerobowych :-)
  Ale Beskidy są nam oczywiście bliskie...

 • Pion2019-07-03 17:03

  Tak sobie myślę, ze nie tylko z powodu braku mocy. Wystarczy, że Wrocław koreluje.

 • Silesiophilus2019-07-05 01:14

  Gdyby przyjąć perspektywę silesiocentryczną (nawiązuję do jakże sympatycznej dla Wrocławianina prowokacji Piona), to mamy na Śląsku i kawał Sudetów i spore kąski Beskidów... (granica Śląska na wschodzie opierała (opiera się?) się o Pasmo Jałowieckie Beskidu Żywieckiego vel Wysokiego). Tak, tak, Pilsko jest historycznie śląsko-górnowęgierskie!

Komentarz
Facebook