Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 952Wszystkich: 13725065

Bezpieczna zima, bezpieczne góry, bezpieczny stok

źródło: UMWD
źródło: UMWD
2015-04-03 21:52

     Wicemarszałek Ewa Mańkowska uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym akcję „Bezpieczna zima, bezpieczne góry, bezpieczny stok”, którą koordynował Wydział Obronności i Bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim. Akcja jest częścią realizowanego programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Akcja obejmowała sezon zimowy 2014/2015. Spotkanie podsumowujące odbyło się 30 marca w Zieleńcu.

     W listopadzie 2014 r. marszałek Cezary Przybylski, korzystając z uprawnień, jakie daje mu ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, zawnioskował do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o wydanie opinii dotyczącej warunków bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich i górskich. Służby ratownicze dokonały oceny, czy na terenach górskich i narciarskich zapewnione są warunki bezpieczeństwa, polegające w szczególności na zabezpieczeniu terenów, właściwym oznaczeniu, zapewnieniu ratowników lub informowaniu o zmianach warunków. Ocenie podlegały również kwestie oświetlenia, stan zabezpieczeń terenu i przestrzeganie rozporządzeń.

     Grupa Wałbrzysko-Kłodzka i Grupa Karkonoska GOPR oceniły warunki bezpieczeństwa w 25 zorganizowanych terenach narciarskich i górskich. Szczegóły omówili na spotkaniu przedstawiciele dolnośląskiego GOPR. Nagrodzone wyróżnieniami zostały trzy najlepsze stacje narciarskie spełniające wymogi bezpieczeństwa: Zorganizowany Teren Narciarski „Sudety Lift” w Szklarskiej Porębie, Stacja Narciarska „Winterpol” w Zieleńcu oraz Baza Turystyczno-Wypoczynkowa „Gryglówka” w Zieleńcu.

     „Bezpieczny Dolnoślązak” jest pierwszą inicjatywą ukierunkowaną na praktyczne podniesienie świadomości na temat bezpiecznych zachowań. Warsztatom, które odbyły się w dolnośląskich szkołach i przedszkolach w 2014 r. towarzyszyła idea minimum teorii, maksimum praktyki. Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, WOPR-u oraz pracownicy pogotowia ratunkowego pokazali młodszym i nieco starszym Dolnoślązakom, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych osób.

     W ramach programu, przy współpracy z TVP Wrocław, powstały również reportaże „Bezpieczny Dolnoślązak”, które zostały wyemitowane na antenie TVP między październikiem a grudniem 2014 r. W audycjach poruszone zostały kwestie zachowania bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, czyli jak rozpoznać zagrożenie, jak przeciwdziałać oraz co zrobić, kiedy już ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie.

www.umwd.dolnyslask.pl
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook