Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 13342Wszystkich: 5787605

Dlouhé Stráně zaprasza na wiosenne przysmaki

2015-04-04 20:57

     Hotel Wellness Dlouhé Stráně zaprasza wszystkich miłośników nietradycyjnych wrażeń kulinarnych na specjalne wiosenne menu, które będzie w ofercie od końca marca do maja. Goście mogą skosztować zupy z czerwonych buraków z chrzanowymi kluseczkami, polędwicy wieprzowej na ziołowej grzance i czosnku niedźwiedzim, a na koniec jako „wisienką na torcie” mogą podelektować się naleśnikiem z serkiem mascarpone, morelami i sosem pomarańczowym.

     Restauracja hotelu słynie z organizowanych tu regularnie imprez kulinarnych i nie przypadkiem należy do „flagowych” uczestników inicjatywy „Rozsmakuj się w Jesionikach”, promującej powrót do pierwotnych jesenickich przepisów z wykorzystaniem lokalnych surowców.

     Hotel Wellness Dlouhé Stráně oferuje, oprócz dobrej kuchni, znakomite warunki do aktywnego wypoczynku i rekreacji gości. Hotel leży w miejscowości Kouty nad Desnou na wysokości 600 metrów nad poziomem morza w Parku Krajobrazowym (CHKO) Jeseníky. Okolice hotelu to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych, turystyki pieszej i rowerowej.

www.navstivtejeseniky.cz
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook