Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 741Wszystkich: 6357651

Domek w lesie, pod Szczelińcem

Fot. Tomek Nawrot
Fot. Tomek Nawrot
2019-08-10 20:07

     Relaksujący świergot ptaków trwający od rana do wieczora. Widok przez okno na wielkie, soczyście zielone świerki. Z jednej strony las, z drugiej łąka. Choć "Domek w lesie" położony jest w pobliżu szlaku prowadzącego na licznie odwiedzany Szczeliniec Wielki, to na tyle od niego oddalony, że jest tu spokojnie. A gdy wieczorem ptaki przestają śpiewać, nastaje zupełna cisza.

     "Domek w lesie" znajduje się w Karłowie, u podnóża Szczelińca Wielkiego, a wokół rozpościerają się tereny Parku Narodowego Gór Stołowych. W najbliższej okolicy obiektu są atrakcyjne miejsca: Błędne Skały, Radkowskie Skały, Białe Skały, Skalne Grzyby, po czeskiej stronie Broumovskie Ściany i inne znane, bardzo chętnie i licznie odwiedzane atrakcje Gór Stołowych po drugiej stronie granicy.

     „Tu jest pięknie również jesienią. Pogoda prawie jak w lecie, a do tego wspaniałe kolory drzew. Ładnie też jest w zimie. Jest dużo szlaków, po których można biegać na nartach” - zachęcają do przyjazdu o każdej porze roku właściciele obiektu, Andrzej i Krystyna Turalscy. Posiadają bardzo dużą wiedzę na temat okolicznych szlaków i atrakcji, którą chętnie się dzielą. Są pomocni i sympatycznie z nimi się rozmawia. Pozytywnie zaskoczyło mnie, co nie jest regułą w obiektach noclegowych i wypoczynkowych, że nie tylko sami segregują odpady, ale również zachęcają do tego gości.

     "Domek w lesie" to ponad stuletnia willa, w której znajdują się 2,3,4 i 5 - osobowe pokoje wyposażone w łazienki z toaletami. Dla wszystkich gości dostępny jest dobrze wyposażony aneks kuchenny, w którym można przygotowywać śniadania i kolacje. Przylega do niego sala, w której znajduje się kominek wykonany z piaskowca, biblioteka dla dorosłych, dzieci i młodzieży, sprzęt audio, telewizor. W całym obiekcie dostępne jest Wi-Fi z szybkim internetem, co miałem okazję sprawdzić. Przed domem są miejsce na ognisko i grilla, ławeczki i stoliki. Blisko jest do barów, restauracji i sklepu. W zimie w Karłowie można wypożyczyć narty biegowe.

     Kontaktując się telefonicznie najlepiej jest wybrać nr stacjonarny: 74 873 38 11. Tel. kom.: 791 124 741, strona internetowa: www.nocleg-gory-stolowe.pl.

Tomek Nawrot

 


Zobacz także:
zobacz wnętrza domu w naszej bazie noclegowej 
 

 

Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook