Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 314Wszystkich: 13767803

e-Sudety na liście innowacyjnych projektów na Dolnym Śląsku!

2019-12-09 22:00

     W dniach 5-6 grudnia w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju odbyła się konferencja połączona  z debatą i panelami naukowymi pn.: „e-Sudety elektromobilność w kontekście dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów”. Projekt e-Sudety został wskazany przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyskę jako wiodący innowacyjny projekt na Dolnym Śląsku.

     Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Honorowym Ministra Klimatu Michała Kurtyki, NFOŚiGW oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W konferencji wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska, który w swoim wystąpieniu przedstawił m.in. cele planu rozwoju elektromobilności w Polsce. Podkreślił również, że warunkiem sukcesu rozwoju elektromobilności jest stworzenie podstaw dla ekosystemu elektromobilności, koordynacja działań w zakresie rozwoju przemysłu elektromobilności i stymulowanie popytu na pojazdy elektryczne. Minister przedstawił także pakiet regulacji wspierających rozwój elektromobilności.

     Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW – Artur Michalski wskazał na możliwości wspierania innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu bezemisyjnego w postaci trwających i planowanych naborów, zaś Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii Ministerstwa Aktywów Państwowych Szymon Byliński nakreślił instrumenty wsparcia w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

     Podczas spotkania podejmowano także inne aspekty istotne dla rozwoju elektromobilności, w tym korzyści dla regionu i szanse na rozwój nowych obszarów biznesu, które wynikają z budowy infrastruktury stacji ładowania samochodów elektrycznych przez PGE Nowa Energia oraz rozwoju lokalnego transportu elektrycznego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować elektryczne samochody osobowe i dostawcze marki Nissan, Renault oraz Volkswagen. Zaprezentowano także ofertę transportu publicznego Autosan i Rafako.

      -  PGE Nowa Energia, czyli spółka będąca częścią Grupy PGE, jest pierwszą i jedyną w Polsce firmą, której stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Region Sudetów, w którym mieszczą się uzdrowiska oraz inne miejscowości atrakcyjne turystycznie jest dla nas niezwykle ważny w kontekście dbałości o czyste powietrze. Rozwijana sieć stacji ładowania w ramach projektu e-Sudety to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji – powiedział Kazimierz Więcek – Prezes Zarządu PGE Nowa Energia.

     Podczas debaty przedstawiciele m.in. Ministerstwa Aktywów Państwowych, producentów pojazdów elektrycznych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Lasów Państwowych oraz władz samorządowych i uzdrowiskowych dyskutowali nad konkretnymi rozwiązaniami w zakresie elektromobilności, wynikającymi z potrzeb władz samorządowych i spółek uzdrowiskowych regionu Sudetów. 

     Spotkanie było bardzo merytoryczne - o wymiarze praktycznym, a efekt to zaplanowanie w najbliższych miesiącach kolejnych konkretnych działań w ramach projektu e-Sudety. Podczas drugiego dnia wydarzenia odbywały się panele naukowe, które były także doskonałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki a władzami samorządowymi m.in. w zakresie mobilności współdzielonej, magazynowania energii, analizy korzyści i kosztów wprowadzania transportu bezemisyjnego, a także rynku wodoru w transporcie i energetyce.

     Elżbieta Koncka, pomysłodawca projektu e-Sudety podkreślała, iż podstawą sukcesu kolejnych etapów projektu jest współpraca na płaszczyźnie administracji rządowej, samorządowej, mediów, świata biznesu, dostawców energii i stacji ładowania. Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności - w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

     Partnerem Głównym wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami: NISSAN SALES CEE, Renault Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze, Sieć Badawcza  Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki, AUTOSAN, Rafako i  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich,   Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania. Gospodarzem konferencji był Burmistrz Miasta Polanica-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy.

Elzbieta Koncka - Link PR
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook