Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1012Wszystkich: 13723151

Festiwal „Trójka Górom” w Szklarskiej Porębie

2018-02-15 08:00

     Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – to wszystko czeka na słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia, mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów podczas Festiwalu Trójka Górom. A tych, których nie dotrą do tego pięknego, sudeckiego kurortu stacja z ul. Myśliwieckiej zaprasza w dniach 15-17 lutego na obszerne relacje z festiwalu na swojej antenie.

     Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Trójka i Szklarska Poręba świętują 20-lecie współpracy. Tej rocznicy poświęcony będzie specjalny panel dyskusyjny, w którym udział wezmą: Michał Olszański, Marek Niedźwiecki, Henryk Sytner i Elżbieta Walendzik z Programu 3 Polskiego Radia oraz Grażyna Biederman z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie (czwartek 15 lutego, godz. 18.00). 

     W programie Festiwalu Trójka Górom znalazły się dyskusje z wybitnymi osobowościami kultury i sportu, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu – m.in. w „Muzycznej Poczcie UKF” Tomasza Żądy (czwartek 15 lutego, godz. 13.30-14.00) oraz w prowadzonych przez Marka Niedźwieckiego audycjach: „W tonacji Trójki” (czwartek, godz. 14.00-15.00), „Liście przebojów Programu 3” (piątek 15 lutego, godz. 19.00-22.00) oraz „Markomanii” (sobota 17 lutego, godz. 11.00-13.00). Ponadto na piątek Program 3 zaplanował festiwalowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” Kuby Strzyczkowskiego (godz. 16.00-19.00), a w sobotę słuchacze – mieszkańcy Szklarskiej Poręby i turyści – będą mogli wziąć udział w plenerowej odsłonie audycji „Myśliwiecka 3/5/7” Piotra Stelmacha (sobota, godz. 17.00-19.00).

     W trakcie festiwalu dziennikarze z Myśliwieckiej będą również gospodarzami spotkań z ciekawymi osobami – Marek Niedźwiecki porozmawia z Magdą Umer (piątek, godz. 10.00-11.00), a Michał Olszański z byłą sportsmenką i posłanką Iwoną Guzowską, która będzie gościem jego „Godziny prawdy” (piątek, godz. 12.00-13.00). Z kolei Barbara Marcinik spotka się z aktorką i społeczniczką Anną Dymną (piątek, godz. 16.00-17.00), a Piotr Stelmach z muzykiem Tomaszem Organkiem (piątek, godz. 17.30-18.30). Warto również zajrzeć na spotkanie Kuby Strzyczkowskiego z językoznawczynią Katarzyną Kłosińską (sobota, godz. 14.30-15.30), oraz Ryszarda Jaźwińskiego z aktorką Katarzyną Zawadzką (sobota, godz. 17.30-18.30). 

     Odwiedzając Szklarską Porębę, czyli „Zimową stolicę Trójki”, będzie można wziąć również udział w dyskusji Dyrektora Trójki Wiktora Świetlika z Przemysławem Wiaterem pt. „Tajemnice karkonoskich laborantów” (czwartek, godz. 16.00-17.00); oraz w spotkaniu Gabrieli Stefanowicz z Grażyną Dobroń z Trójki (sobota, godz. 16.00-17.00). A Tomasz Żąda wystąpi, już po raz kolejny, jako DJ podczas „Trójkowej dyskoteki na lodzie” (sobota, od godz. 17.30).

     W dniach 15-17 lutego działał będzie w Szklarskiej Porębie również kultowy „Sklepik Walendzik” z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi. Ponadto gospodarze Festiwalu zapraszają słuchaczy, mieszkańców i turystów do wzięcia udziału w licznych warsztatach i spotkaniach. Imprezie towarzyszyć będą także Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. W olbrzymich pryzmach białego puchu artyści z ASP z Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Katowic, a także amatorzy rzeźbić będą do tematu „Miłość rządzi światem”.

     Więcej informacji na stronach: polskieradio.pl/trojka i szklarskaporeba.pl

Artur Szklarczyk

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook