Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2109Wszystkich: 5174460

Głuchołaska Kropka 2015 coraz bliżej!

2015-07-16 10:00

     Już za kilkadziesiąt dni po raz kolejny Głuchołazy staną się stolicą piosenki turystycznej. W tym roku program festiwalu KROPKA jest niezwykle zróżnicowany, jednak jedno jest pewnie – każdy znajdzie coś dla siebie.

     To będzie pomieszanie doświadczenia scenicznego i młodości, choć poprzedzonej już licznymi sukcesami. Wśród ogłoszonego już programu festiwalu znajdziemy między innymi Jacka Stęszewskiego (lidera zespołu Koniec Świata w swoim poetyckim projekcie), Zespół Reprezentacyjny (w którego składzie znajdziemy popularnych w kraju dziennikarzy), Chwilę Nieuwagi (laureat pierwszego miejsca festiwalu), czy legendę piosenki turystycznej - grupę SETA. Nie braknie również zwycięzców z ubiegłego roku, grupy Shantażyści czy grającego z niezłym przytupem zespołu Kuśka Brothers. Wisienką na torcie będzie koncert jubileuszowy grupy Nasza Basia Kochana, podczas którego Jerzy Filar oraz jego goście przedstawią utwory z 40 lat twórczości. Jak co roku w programie znajdziemy również czeskich wykonawców, wśród nich gwiazda muzyki folk zza naszej południowej granicy, Marien. – Kropka jest festiwalem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. – mówi Paweł Szymkowicz, dyrektor MFPT KROPKA. – Nie trzeba być wytrawnym turystą czy studentem – atmosfera parku zdrojowego w Głuchołazach robi swoje, jest niepowtarzalna.

     Wiadomo już kto będzie gwiazdą niedzielnej Trampskiej Hudby. Na scenie zobaczymy profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aloszę Awdiejewa. Ale pojawi się także Ivan Mládek, którego znamy choćby z hitu "Jožin z bažin". – Trampska Hudba to jedyna tego typu impreza w Polsce. – dodaje Paweł Szymkowicz. – Co roku gościmy w Głuchołazach artystów z najwyższej półki, znanych za naszą południową granicą. Od dwóch lat jednak czeski koncert wzbogacamy polskim wykonawcą. Przed rokiem tłumy obecne w niedzielę w parku zdrojowym słuchały występu Wolnej Grupy Bukowina, w tym roku ze swoim recitalem wystąpi Alosza Adiejew.

     Można już zgłaszać chęć udziału w Przeglądzie Utworów z Charakterem. To konkurs skierowany przede wszystkim do młodych artystów, stawiających swoje pierwsze kroki w krajobrazie Krainy Łagodności. Zakwalifikowanych wykonawców zobaczymy w czasie sobotniego koncertu konkursowego. Część z nich pojawi się także podczas czwartkowego (dzień przed festiwalem) koncertu Off Scena przy głuchołaskim Amorku.

     Trwa nabór chętnych do grupy wolontariuszy pracujących przy festiwalu. Jak co roku przygotowywać go będzie spora liczba osób z całej Polski, która chce aktywnie włączyć się w organizację imprezy. Zostały już ostatnie miejsca, zatem aby wziąć udział należy jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie.

     Jak co roku organizatorzy zapewniają wszystkim zainteresowanym miejsce pod namiot (kilkadziesiąt metrów od festiwalu), a także nocleg w sali gimnastycznej jednej ze szkół podstawowych. Zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową, gdzie znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej imprezy: www.kropka.glucholazy.pl

 


 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook