Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1163Wszystkich: 13725276

Majówka z Karkonoskim Parkiem Narodowym

2017-05-01 09:00

     Długi majowy weekend proponujemy spędzić w Karkonoskim Parku Narodowym. Bezpłatne zajęcia adresowane do turystów indywidualnych i rodzin, zarówno do dzieci jak i dorosłych zostaną zorganizowane w czterech miejscach: w Szklarskiej Porębie w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w Domku Myśliwskim w Kotle Małego Stawu, w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu i w Żywym Banku Genów w Jagniątkowie.

SZKLARSKA PORĘBA:
W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie, przy Okrzei 28, niedaleko dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, EKOLOGICZNA MAJÓWKA POD SZRENICĄ trwać będzie od 1 do 3 maja w godzinach od 10.00 do 15.00.

1 maja
1. Ekspozycja "Wirtualne Karkonosze" - zwiedzanie z edukatorem.
2. Prezentacje multimedialne: Przyroda Karkonoszy, Sztuka w Karkonoszach.
3. Stoisko edukacyjne KPN przed obiektem z grami i zabawami dla młodszych i starszych
4. Zajęcia plastyczne w sali plastycznej - praca w glinie.

2 maja
1. Ekspozycja "Wirtualne Karkonosze" - zwiedzanie z edukatorem.
2. Projekcje filmów przyrodniczych.
3. Wycieczka terenowa - "Ametystowa ścieżka " (w godzinach: 11.00 - 13.30)
4. Stoisko edukacyjne KPN z konkursem przyrodniczym.

3 maja
1. Ekspozycja "Wirtualne Karkonosze" - zwiedzanie z edukatorem.
2. Prezentacja karkonoskich panoram.
3. Obserwacje przyrodnicze - świat pod mikroskopem.
4. Stoisko edukacyjne KPN przed budynkiem połączone z plenerem malarskim.

KARPACZ
W Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu przy ulicy Leśnej 9 odbędzie się majówka pt.: ”KRUCZE SKAŁY”.Zapraszamy od 1 do 3 maja w godzinach od 9:00 do 15:00.

1 maja
1. „Historia w skałach zaklęta” - prelekcja geologiczna.
2. „Historia w skałach zaklęta” – warsztaty z rozpoznawania skał i minerałów.
3. Ekspozycja i ogród – zwiedzanie z edukatorem.
4. Zajęcia plastyczne – wykonanie pudełek na geologiczne „skarby”.

2 maja
1. „Ptaki Karkonoszy” – prelekcja przyrodnicza.
2. „Ptaki Karkonoszy” – warsztaty z rozpoznawania gatunków ptaków, obserwacje ptaków w ogrodzie.
3. Ekspozycja i ogród – zwiedzanie z edukatorem.
4. Zajęcia plastyczne – wykonanie modelu błotniaka.

3 maja
1. „Legendy ze skałą i ptakami w tle” – opowieści, legendy i podania karkonoskie.
2. „Legendy ze skałą i ptakami w tle” – warsztaty twórcze: Dopisz swoje zakończenie oraz Napisz własną karkonoską legendę.
3. Ekspozycja i ogród – zwiedzanie z edukatorem.
4. Zajęcia plastyczne – wykonanie ilustracji do legend, „magicznej” butelki, czyli malowanie na szkle.

Można także wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem karkonoskich minerałów i skał oraz dokonywać obserwacji skał, minerałów, roślin i owadów pod binokularami. Do CI KPN można dojść z ulicy Obrońców Pokoju szlakiem z żółtymi znakami lub zielonym od Konstytucji 3 Maja.

DOMEK MYŚLIWSKI
Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny KPN „Domek Myśliwski” w Kotle Małego Stawu, znajdujący się przy szlaku niebieskim z Wangu do Samotni, oferuje od 1 do 3 maja w godzinach od 10:00 do 15:00 różne atrakcje przyrodnicze w ramach „MAJÓWKI POD SKAŁAMI”. Temat spotkań w Domku Myśliwskim brzmi: „W sieci”.

1 maja
1. „W pajęczej sieci” – prelekcje i filmy poświęcone pająkom.
2. „W pajęczej sieci” – rozwiązywanie zadań, zagadek o pająkach,
3. Zajęcia plastyczne – wykonaj swojego pająka.

2 maja
1. „W sieci kornikowych korytarzy” – prelekcje i filmy poświęcone kornikom i innym owadom oraz karkonoskim lasom.
2. „W sieci kornikowych korytarzy” – rozwiązywanie zadań, zagadek tematycznych, obserwacje korników pod binokularem
3. Zajęcia plastyczne - wykonaj korytarz kornikowy.

3 maja
1. „W sieci czarnego trójkąta” – prelekcje i filmy poświęcone klęsce ekologicznej, która nawiedziła Karkonosze w ubiegłym wieku. Pozostałości po niej widać jeszcze dziś, ale jednocześnie można zaobserwować moc odradzania się przyrody. A to wszystko można dostrzec podczas wędrówki do naszego ośrodka.
2. „W sieci czarnego trójkąta” - rozwiązywanie zadań, zagadek tematycznych, obserwacje martwego drewna, owadów i roślin pod binokularem,
3. Zajęcia plastyczne – rysowanie, malowanie krajobrazów karkonoskich.

JAGNIĄTKÓW 
MAJÓWKA Z ROŚLINAMI 

2 maja od 7.30 do 15.30 Rośliny, które polują na zwierzęta, a także takie którym nie straszny jest śnieg, nawet jeśli przygina je do samej ziemi, rosną w Żywym Banku Genów Karkonoskiego Parku Narodowego przy ul. Myśliwskiej 9a w Jagniątkowie. Kto chce dowiedzieć się więcej, lub jeśli planuje założyć karkonoski zakątek w swoim ogrodzie, powinien się tam wybrać. Zajęcia poprowadzi w czasie zwiedzania szkółki przyrodnik i kierownik Żywego Banku Genów, Marta Kroczek. 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook