Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 17257Wszystkich: 6417771

Moopstock, czyli maloupski Woodstock

2015-03-14 10:00

     Gmina Malá Úpa oraz ośrodek narciarski SkiMU serdecznie zapraszają w sobotę 14 marca 2015 r. na Moopstock, czyli małoupski Woodstock. Małoupski Woodstock (Moopstock) jest pożegnaniem z tegorocznym sezonem narciarskim (choć póki jest śnieg Skiareal będzie nadal działać). Przyjedźcie do Malej Úpy, by zanurzyć się w ostatnich dekadach minionego wieku. Cieszmy się odjazdową muzyką, konkursami i mnóstwem zabawy.

     Co Was czeka na imprezie? Muzyka z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, konkursy dla dzieci i dorosłych, w tym konkurs na przejechanie Moopstockowego jeziora - zawodnicy będą próbować przejechać na nartach lub snowbordzie przez Moopstockowe jezioro (zbiornik wodny o wymiarach ok. 3 x 6 metrów). Odległość startowa będzie się skracała tak długo, dopóki nie zostanie tylko jeden zwycięzca w każdej kategorii: mężczyźni na nartach, kobiety na nartach, dzieci na nartach oraz snowboard.

Program godzinowy imprezy:

10:00 - prezentacja przy SKiMU House,
11:00 - start głównego Konkursu w przejechaniu Moopstockowego jeziora,
12:00 - wodne konkursy dla dzieci - wiosłowanie, łapanie ryb,
13:00 - druga runda głównego Konkursu w przejechaniu Moopstockowego jeziora,
14:00 - wodne konkursy dla dzieci - puszczanie łódek, bitwa morska,
15:00 - finałowa runda głównego Konkursu w przejechaniu Moopstockowego jeziora,
16:00 - ogłoszenie zwycięzców.

     Baw się z nami na całego na Moopstockowej imprezie! Dla narciarzy przebranych w stroje z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych całodzienny skipas w połowie ceny.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook