Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 16423Wszystkich: 5093490

Muzyczny wieczór w bielawskim hotelu Dębowy

Gość wieczoru, 25 listopada: Wojciech Kiełbasa
Gość wieczoru, 25 listopada: Wojciech Kiełbasa
2017-11-25 17:10

     Hotel Dębowy w Bielawie znany jest przede wszystkim ze swojego SPA, które jako pierwsze w Polsce wykorzystuje właściwości miodu oraz produktów pszczelich do pielęgnacji zdrowia i urody. Od pewnego czasu hotel dba jednak nie tylko o ciała swoich gości, ale także o ich dusze, organizując muzyczne spotkania.

     Dębowy Hotel|Event|SPA to miejsce, które od dłuższego czasu wspiera karierę wielu młodych, utalentowanych artystów, szczególnie tych związanych z Dolnym Śląskiem. Dotychczas publiczność miała okazję posłuchać tu między innymi uczestników telewizyjnych talent show – Katarzyny Mirowskiej, Macieja Grendy oraz Wojciecha Bałwako, a także soulowego duetu – Natalii Szczypuły i Piotrka Trelińskiego. – Organizowane przez nas koncerty odbywają się albo w restauracji Ogrodowej, albo w plenerze, w otoczeniu 10-hektarowego parku – mówi Karolina Sochaj, Dyrektor Dębowy Hotel|Event|SPA. – Są więc nie tylko pomysłem na spędzenie weekendu w otoczeniu Gór Sowich, ale także doskonałą okazją dla młodych artystów, aby szlifować swój talent i wystąpić na żywo przed publicznością.

     Informacje na temat artystycznych wydarzeń w Dębowy Hotel|Event|SPA znaleźć można na stronie internetowej hotelu (www.hoteldebowy.pl) oraz w mediach społecznościowych. – 25 listopada zapraszamy do naszej restauracji na koncert wrocławskiego gitarzysty Wojciecha Kiełbasy – dodaje Karolina Sochaj – Młody artysta przygotował na ten wieczór wybór znanych coverów i autorskich kompozycji. Wstęp na koncert Wojciecha Kiełbasy oraz inne koncerty w Dębowy Hotel|Event|SPA jest bezpłatny.

 

 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook