Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 697Wszystkich: 13724810

Na Bieg Piastów zapraszamy także kibiców!

2015-02-15 13:44

     W Jakuszycach odbyła się konferencja prasowa przed 39. Biegiem Piastów. - Nowości są trzy: Bieg Piastów potrwa 9 dni, w jego ramach odbędzie się Puchar Świata w biegach długodystansowych, po raz pierwszy zapraszamy także kibiców. Przyjeżdżajcie bezpłatnymi autobusami, które będziemy podstawiać przez trzy główne dni! - mówił podczas konferencji prasowej w Jakuszycach komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

     Nowością będzie także Expo, czyli targi odzieży, sprzętu i smarów narciarskich. - Każdy, także turyści, będzie mógł zobaczyć targi i zrobić zakupy – zachęcał prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski.

     Puchar Świata w biegach długich, czyli FIS Marathon Cup, pierwszy raz zagości w Jakuszycach, co – jak tłumaczyła wicekomandor BP i członek zarządu Worldloppet Kinga Jaworek - gwarantuje bardzo silną obsadę. Wystartują m.in. Czech Petr Novak,  Białorusin Aliaksei Ivanou, włoski zwycięzca FIS Marathon Cup w sezonie 2012/13 Sergio Bonaldi i Francuz Mathias Wibault, a wśród pań medalistka olimpijska Włoszka Antonella Confortola i Amerykanka Holly Brooks.

     Mocną obsadę zapewnia także znakomita aura. - Koledzy z innych krajów pytają mnie, czy w Jakuszycach jest śnieg. Odpowiadam, że trenuję tu codziennie rano i wiem, że trasy są doskonałe! - mówił zawodnik elity Mariusz Dziadkowiec-Michoń ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

     - Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin.

     Furorę wśród dziennikarzy zrobił Adam Fijałkowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów – jeden z pięciu Polaków, którzy ukończyli wszystkie biegi Worldloppet. Opowiadał o tym, jak udział w biegach łączy się wspaniale z turystyką, dobrym zdrowiem i nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi z całego świata.

     Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf zapewniał, że współpraca miasta z Biegiem Piastów układa się doskonale, a FIS Marathon Cup stanowi wartościową alternatywę wobec Pucharu Świata na krótkich dystansach, który już dwa razy był rozgrywany w Jakuszycach. Nadleśniczy ze Szklarskiej Poręby Zyta Bałazy otrzymała brawa, gdy mówiła, że cieszy się, iż izerskie lasy goszczą narciarzy biegowych.

     - Z biegu terenowego na biednych trasach i zapleczu staliśmy się liczącą się na świecie potęgą. Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży, która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć grupę ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów, Julian Gozdowski.

[Leszek Kosiorowski] 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook