Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 18Wszystkich: 6356928

NaszeSudety zapraszają na WrocWalk Marathon

2019-09-07 06:02

     Już za tydzień, w sobotę 14 września, odbędzie się druga edycja WrocWalk Marathonu –„spaceru na medal” po Wrocławiu. Za odwiedzenie dziewięciu wyznaczonych punktów w mieście (potwierdzeniem są uzyskane w tych miejscach pieczątki na mapie, którą wcześniej otrzymuje każdy uczestnik) dostajemy pamiątkowy medal. W tym roku organizatorzy zaproponowali dwie trasy: „Wrocławskie Muzea” i „Wrocławskie Kościoły i Świątynie”. W Walk Marathonie można wziąć udział indywidualnie, zgłosić drużynę lub zapisać się do drużyny już istniejącej. Trasę przejścia można ustalić dowolnie, ale trzeba po drodze zebrać wszystkie 9 pieczątek.

     Tak jak w zeszłym roku, swoją drużynę mają też naszesudety.pl. Wybraliśmy trasę „Wrocławskie Kościoły i Świątynie”, która daje rzadką możliwość odwiedzenia wielu miejsc na co dzień trudno dostępnych dla turystów. Podczas 10-kilometrowego spaceru w towarzystwie wrocławskiego przewodnika odwiedzimy dziewięć kościołów pięciu wyznań (w tym trzy w randze katedry), obejrzymy ich bardzo ciekawe wnętrza i zapoznamy się z dziejami, które ukazują dlaczego Wrocław nazywany jest „miastem spotkań”.

     Proponujemy następującą trasę spaceru: kościół św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej (katedra polskokatolicka) – kościół św. św. Wincentego i Jakuba przy pl. bpa Nankiera (katedra greckokatolicka) – cerkiew św. św. Cyryla, Metodego i św. Anny na wyspie Piasek – pojezuicki kościół Najświętszego Imienia Jezus przy pl. Uniwersyteckim – Sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy (d. kościół św. Barbary, katedra prawosławna) przy ul. Św. Mikołaja – ewangelicki kościół Opatrzności Bożej przy ul. Kazimierza Wielkiego – ewangelicki kościół św. Krzysztofa (siedziba parafii niemieckojęzycznej) przy ul. Kazimierza Wielkiego – kościół Trójcy Świętej Zakonu Bonifratrów przy ul. Traugutta – kościółek św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim (przejście ulicą Na Grobli do Kładki Zwierzynieckiej na Odrze, a następnie wałem nadodrzańskim koło ZOO) – Stadion Olimpijski (meta).

     Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do naszej drużyny (lub wziąć udział w WalkMarathonie indywidualnie), do 11 września otwarte są internetowe zapisy na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4749. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, uiszczenie opłaty w wysokości 30 zł na konto organizatora i zapoznanie się z regulaminem imprezy (dostępny na stronie https://www.wrocwalkmarathon.pl. Przed rozpoczęciem imprezy należy potwierdzić uczestnictwo składając oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem (oświadczenie jest załącznikiem do regulaminu) i odebrać pakiet startowy zawierający m.in. mapkę, na której będziemy zbierać pieczątki podczas spaceru. Można to zrobić w Sekretariacie WrocWalk Marathon 2019 w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław na Stadionie Olimpijskim przy al. Paderewskiego 35, w piątek 13 września 2019 r. w godz. 14.00 – 22.00 lub w sobotę 14 września 2019 r. w godz. 9.00 – 12.00.

     Startujemy 14 września o godz.10.00 przed kościołem św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej, tuż obok wrocławskiego Rynku!

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook