Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2022-07-07 12:37

  Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

 • 2022-06-30 10:33

  Każdy Polak słyszał o Nysie Łużyckiej, rzece wyznaczającej zachodnią granicę naszego kraju, ale mało kto zastanawia się, skąd ten przymiotnik „łużycka” w jej nazwie. W powszechnym przekonaniu z Niemcami sąsiaduje na tym odcinku Dolny Śląsk. Nic bardziej mylnego! Po obu stronach granicy na Nysie leżą Łużyce — prastara kraina, przed z górą tysiącleciem zasiedlona przez czwarty, obok Polaków, Czechów i Słowaków, naród zachodniosłowiański — Serbów Łużyckich

 • 2022-01-19 22:46

  Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!

 • 2021-12-03 10:44

  Blisko dwie dekady minęły od wyda­nia pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywa­liśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"

 • 2021-11-27 09:37

  Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 497Wszystkich: 12806259

Nowe mapy wydawnictwa PLAN

2020-10-21 10:26

     Co jakiś czas prezentujemy Wam nowe mapy, które ukazują się na rynku wydawniczym. Dzisiaj o kilku, które wydały w ostatnim czasie wydawnictwa PLAN (wrocławski i jeleniogórski). Na początek o dwóch mapach, które już wcześniej można było kupić, ale teraz są również w coraz popularniejszej wśród turystów wersji wodoodpornej. Pierwsza z nich to mapa Singletrack Glacensis w skali 1:95 000, która prezentuje trasy rowerowe na ziemi kłodzkiej (z dokładnym opisem blisko 30 tras okrężnych (tzw. pętli). Druga to doskonale znana mapa Sobótka Masyw Ślęży w skali 1:25 000. Wydanie z bieżącego roku gwarantuje jej największą aktualność.

     W ofercie PLAN-u była też do tej pory mapa zatytułowana Góry Bardzkie, ale w skali 1:40 000. Całkiem niedawno ukazała się mapa pasma w świetnej skali 1:25 000, określanej przez wydawnictwo "jak mapa sztabowa". To dobra informacja, jak i to, że jest to mapa nowa, a więc oczekiwać od niej można aktualności... Zaznaczona jest na przykład najnowsza atrakcja, jaką jest wieża widokowa na Kłodzkiej Górze, która od razu stała się popularnym celem wycieczek.

     Trudno też przyczepić się do czegokolwiek w najnowszej ofercie PLAN-u, a mianowicie do mapy Saksońska Szwajcaria, część zachodnia, która obejmuje swym zasięgiem najciekawsze fragmenty niemieckiej części Czesko-Saskiej Szwajcarii - regionu coraz popularniejszego wśród polskich turystów. Cieszy również skala mapy (1:25 000), która pozwala na oddanie szczegółowego ukształtowania terenu, a także zawarcie w treści bardzo wielu przydatnych informacji. Wielki plus dla wydawnictwa za mapę (będziemy ją wkrótce weryfikować w terenie!).

Waldemar Brygier - NaszeSudety

 


Zobacz także:
nowości wydawnicze w Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Marcin Winkiel2020-10-22 14:54

  Czy w nowych "Górach Bardzkich" są już poprawnie podane wysokości Kłodzkiej i Szerokiej Góry?

Komentarz
Facebook