Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 19050Wszystkich: 6419564

Od koncepcji do realizacji

2015-02-25 21:53

     W ramach realizowanego przez PTTK Prudnik projektu wytyczenia ścieżki spacerowej z prudnickiego Jasionowego Wzgórza do sanktuarium św. Józefa 14 stycznia członkowie  tego oddziału (Andrzej Góra, Roman Gwóźdź i Andrzej Dereń) przeszli przyszłą trasę, planując miejsca montażu tablic informacyjnych, drogowskazów i znaków ścieżki. Środki finansowe na szlak (5000 zł) pochodzą z grantu, jaki oddział PTTK wygrał w ramach konkursu Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. W ciągu ścieżki powstaną miejsca odpoczynku łącznie z ławostołem w rejonie ogrodów działkowych przy ul. Wiejskiej, skąd rozpościera się jedna z piękniejszych panoram śródmieścia.

     - Nowy szlak to alternatywa dla turystów, pielgrzymów oraz samych mieszkańców miasta udających się z części wschodniej Prudnika do Sanktuarium Św. Józefa – wyjaśnia Wojciech Góra, współuczestnik projektu. – Na nowej trasie skorzystają także rowerzyści posiadający rowery trekingowe lub górskie. Na szlaku będą punkty widokowe, które z innej, mało znanej dotychczas  perspektywy, ukażą piękno miasta. Nowy szlak stanie się również łącznikiem pomiędzy popularną trasą turystyczną Prudnik - Bartlultovice, a systemem szlaków turystycznych przy Sanktuarium Św. Józefa, co jeszcze bardziej uatrakcyjni możliwości zwiedzania południowej części ziemi prudnickiej.

     Ścieżka ma być oznakowana i uroczyście otwarta jeszcze w 2015 r. Partnerami projektu są: Nadleśnictwo Prudnik i Tygodnik Prudnicki. Na fotografii powyżej pomysłodawca szlaku Andrzej Góra i znakarz Roman Gwóźdź, omawiają szczegóły przyszłego oznakowania.

[Tygodnik Prudnicki]
Na zdjęciu: Ze ścieżki roztaczają się piękne widoki między innymi na centrum Prudnika

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook