Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 145Wszystkich: 5027028

Otwarcie Centrum Ceramiki Unikatowej

Fot. Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
2015-02-13 12:00

     13 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Ceramiki Unikatowej, które mieści się na terenie "Starej Kopalni". W tym dniu oprócz otwarcia wystawy Ceramiki Unikatowej zaplanowano również pokazy garncarstwa i warsztaty. O atrakcjach związanych z otwarciem Centrum Ceramiki Unikatowej i planowanych działaniach opowiadała podczas konferencji prasowej Anna Żabska - Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia":

     - 13 lutego to jest moment, w którym chcemy zaprezentować przede wszystkim część wystawową. Część warsztatową uruchomiliśmy już w czasie ferii zimowych - ponad setka dzieci wzięła w tym udział. Od 13 lutego część warsztatowa będzie dostępna dla wszystkich a 14 lutego w święto zakochanych Stara Kopalnia zachęca wszystkich, by zakochali się w Starej Kopalni. Zapraszamy tych, którzy mają drugą połówkę a także tych, którzy poszukują drugiej połówki, bo przygotowujemy bardzo dużo atrakcji.

     O wystawie, która zostanie otwarta 13 lutego i o atrakcjach przygotowanych na dzień następny mówił natomiast Jacek Radomski:

     - Jest kilka metod pracy z ceramiką. Na 14 lutego przygotowaliśmy modelowanie masy plastycznej w serduszka. Będzie też odlewanie z form takich elementów jak słonik na szczęście i wiele innych rzeczy. Będzie też rzeźbienie w glinie. Natomiast jeżeli chodzi o wystawę, to od 36 lat odbywał się w Wałbrzychu plener "Porcelana inaczej". Będziemy pokazywać prace z tego pleneru, z całego okresu trwania "Porcelany inaczej". To są wszystko prace artystyczne najwyższej klasy ceramików-artystów z Polski i ze świata. Najbardziej cenne są prace ceramiczne z Japonii i Korei. Wszystko będzie można u nas zobaczyć - od prostych form obrotowych ze specjalnym szkliwem po formy artystyczne, przestrzenne także ze szkliwem redukcyjnym i unikatowym.

     Po zakończeniu briefingu przedstawiciele mediów mogli wziąć udział w warsztatach ceramiczno-garncarskich.

[Robert Bajek - www.walbrzyszek.com]

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook