Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 654Wszystkich: 5173005

Poświęcenie kaplicy na Wielkiej Sowie

2015-06-27 11:00

Umiłowani Diecezjanie,

     rozpoczynające się kalendarzowe lato będzie sprzyjało wakacyjno-urlopowym wycieczkom. Wielu z nas wyruszy na górskie szklaki, by podziwiając piękno przyrody, szukać wytchnienia i z dala od codziennego zgiełku znaleźć ciszę służącą przemyśleniom i modlitwie.

     Cieszę, że  na progu okresu wypoczynkowego, mogę zaprosić Was drodzy diecezjanie a  zwłaszcza Was miłośnicy pieszych wędrówek, na uroczyste poświęcenie kaplicy na szczycie Wielkiej Sowy. Ta chętnie odwiedzana przez turystów pieszych czy rowerowych góra należąca do terenu naszej diecezji będzie od soboty, 27 czerwca wzbogacona o miejsce modlitwy. Tego dnia, dzięki życzliwości i pomocy Nadleśnictwa Świdnica oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, a także zaangażowaniu diecezjalnego duszpasterza leśników, poświęcimy i oddamy do użytku wszystkich ludzi poszukujących w górach doświadczenia spotkania ze Stwórcą górską kaplicę.

     Gorąco zapraszam do udziału w uroczystościach duszpasterzy, mieszkańców okolicznych dekanatów i każdego, kto preferuje aktywny wypoczynek. Msza św. w nowej kaplicy rozpocznie się o godz.11.00. W sobotę, 27 czerwca, wszystkich po zakończonej Mszy św. zapraszam na wspólne świętowanie przy talerzu grochówki.

     Przybądźcie licznie na Wielką Sowę, by wziąć udział w tym znaczącym wydarzeniu, które z pewnością na trwałe wpisze się w historię naszej diecezji i lokalnej turystyki. Wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy w najbliższą sobotę, podejmą się drogi na szczyt z serca błogosławię.

Ignacy Dec - Biskup Świdnicki
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook