Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1415Wszystkich: 5173766

Średniowieczna straż miejska w Kłodzku

2015-06-18 18:00

     W imieniu Stowarzyszenia Kłodzkie Bractwo Rycerskie mamy przyjemność powiadomić, iż w ramach projektu Średniowieczna Straż Miejska dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Kłodzkie Bractwo Rycerskie w czwartek 18 czerwca 2015 r., o godz. 18:00 w strojach i z uzbrojeniem oddającym realia pierwszej połowy XV w, dokona kolejnego przemarszu ulicami w granicach XV-wiecznego Kłodzka.

     Szczegółowy spis ulic, którymi przejdzie straż znajduje się na plakacie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na przemarsz, chcemy aby była to kolejna atrakcja dla turystów przybywających do naszego miasta, ale też swoiste nowum dla mieszkańców Kłodzka. Mamy nadzieję na pozytywny odbiór i swoistą integrację z nami podczas naszego przemarszu.

     Poprzez obecność na miejskim trakcie XV-wiecznych strażników pragniemy przybliżyć mieszkańcom miasta, powiatu oraz licznie odwiedzającym Kłodzko turystom umundurowanie, broń czy też zwyczaje średniowiecznej straży miejskiej. Chcemy przybliżyć wiedzę o obszarze miejskim ściśle ograniczonym murami obronnymi, jego powierzchnią oraz zabudowaniami.

[Kłodzkie Bractwo Rycerskie]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook