Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 139Wszystkich: 5027022

Uzdrowisko z najczystszym powietrzem inauguruje sezon

źródło: horskelazne.cz
źródło: horskelazne.cz
2015-05-23 10:00

     W sobotę 23 maja nowy sezon rozpocznie Górskie Uzdrowisko Karlova Studánka. Słynna impreza kusi atrakcyjnym programem, który zacznie się już o godzinie 10 tradycyjnym jarmarkiem oryginalnych produktów z Jesioników. Impreza może być wspaniałą wycieczką dla rodzin z dziećmi. Nie tylko będą się świetnie bawić, ale też spędzą dzień w miejscu, w którym jest najczystsze powietrze w Republice Czeskiej.

     „Z bogatego programu wybiorą coś dla siebie głównie dzieci, będą mogły spróbować swoich sił w popularnym aquazorbingu, jeździe konnej, poskakać w przygotowanym specjalnie dla nich dmuchanym zamku i nacieszyć się wieloma innymi atrakcjami. Wieczór upłynie pod znakiem wspaniałej zabawy tanecznej” - wylicza Lenka Dusová ze Stowarzyszenia Ruchu Turystycznego Jeseníky.

     Górskie uzdrowisko Karlova Studánka leży w otoczeniu malowniczego krajobrazu niedaleko miasta Bruntál, niemal u podnóża najwyższej góry Jesioników. Może się pochwalić najczystszym powietrzem, a jednocześnie jest jednym z najwyżej położonych uzdrowisk w Republice Czeskiej. Gości z pewnością zachwyci niezwykły styl architektoniczny górskiego miasteczka. W uzdrowisku można wypocząć lub spędzić aktywny urlop, jest tu wiele możliwości skorzystania z zabiegów uzdrowiskowych i odnowy biologicznej.

[www.navstivtejeseniky.cz]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook