Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 656Wszystkich: 5173007

W Bludovie pobiegniemy po zdrowie

2015-05-23 14:00

     Na sobotę 23 maja atrakcyjny program przygotowuje Uzdrowisko w Bludovie, gdzie o godzinie 14:00 rozpocznie się impreza sportowa dla wszystkich pokoleń pod nazwą „Uzdrowiskowy bieg po zdrowie”. Życzeniem organizatorów jest powtórzenie sukcesu ubiegłorocznej pierwszej edycji, gdy na trasę biegu wyruszyło ponad stu sportowców.

     Dla uczestników biegu przygotowano w tym roku cztery kategorie biegowe: rodzice i dzieci do 15 lat, biegamy w parze, dzieci uzdrowiskowe, po radość – kobiety i mężczyźni. Oprócz śmiałych sportowych wyczynów na uczestników i widzów Biegu Uzdrowiskowego czeka bogaty program towarzyszący. „Wystąpi duet muzyczny UsB, będzie można się bawić przy występach tanecznych, pokazach tresury drapieżnych ptaków, show bąbelkowym lub w czasie loterii, w której do wygrania będzie wycieczka na Węgry lub lot widokowy samolotem” – poinformowała w imieniu organizatora Pavla Kubová i dodała, że na dzieci czeka także wiele konkursów, konne przejażdżki i popularna atrakcja – dmuchany zamek.

     Uzdrowisko Bludov leży w malowniczym otoczeniu podgórza Jesioników i zajmuje się głównie pacjentami z chorobami aparatu ruchu i z otyłością. Obiekt uzdrowiska oferuje jednak dużo więcej zajęć rekreacyjnych dla wszystkich chętnych. Na przykład minigolf, siłownię czy spacer po pięknym parku, którym szczyci się uzdrowisko.

[www.navstivtejeseniky.cz]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook