Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 112Wszystkich: 6439188

W Ławicy przenocujemy w kontenerach!

2019-07-13 13:00

     Ławica to malownicza wieś nad Nysą Kłodzką, zaledwie kilka kilometrów na północ od Kłodzka. Znajduje się na pograniczu Gór Bardzkich oraz Kotliny Kłodzkiej i co ciekawe, jest najniżej położoną miejscowością ziemi kłodzkiej. We wsi znaleźć można kilka godnych uwagi zabytków, w tym ciekawą, rzadko spotykaną figurę św. Jana Nepomucena przedstawionego jako pielgrzymującego do Starej Boleslavi, czy mającą blisko 100 lat hydroelektrownię. Najważniejszym jednak zabytkiem jest neorenesansowy dwór, a właściwie rządcówka z 1886 roku. Wybudowana została w szwajcarskim stylu przez ówczesnego właściciela, Caefera Schollera.

     Już jutro, w sobotę 13 lipca 2019 r., nadarzy się dobra okazja, by odwiedzić Ławicę. W godzinach od 13:00 do 18:00 prezentowane będą przy zabytkowym dworze nowe miejsca noclegowe, które umiejscowione będą w kontenerach mieszkalnych. To pierwsze takie  rozwiązanie w naszym regionie. Maga Inn to proekologiczna formuła sieci całorocznych obiektów, świadczących usługi hotelarskie, wykorzystująca kontenery morskie, które w ten sposób zyskują nowe życie. Każdy z nich  posiada dwa lub trzy wyposażone pokoje wraz z łazienkami.   

     Postawienie trzech obiektów Maga Inn na terenie zespołu folwarczno-pałacowego Ławica, daje możliwość zapewnienia noclegów dla 18 osób. Pokoje są w pełni umeblowane. Wszystkie moduły mieszkalne mają indywidualnie sterowaną klimatyzację  i ogrzewanie podłogowe oraz grzejnik w łazience. Ze względu na swoje parametry izolacji termicznej, dają nie tylko możliwość wykorzystania sezonowego, ale i całorocznego w każdych warunkach klimatycznych.

     Co istotne, nie ma konieczności prowadzenia recepcji hotelowej. W Maga Inn zastosowano nowoczesny system elektronicznych zamków otwieranych kodem. Gość hotelowy opłacając rezerwację otrzymuje indywidualny kod, który po wprowadzeniu do zainstalowanego na drzwiach zamka, umożliwia ich otwarcie przez cały okres rezerwacji.

Izabella Zalewska / Waldemar Brygier
 

Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook