Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 16774Wszystkich: 5168849

Wałbrzych z czwartym dworcem kolejowym

wizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
2015-04-04 21:50

     Wałbrzych jest coraz bliżej realizacji budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego, na które będą składały się m.in. nowy, czwarty już na terenie miasta dworzec kolejowy, a także dworzec autobusowy, którego Wałbrzych właściwie w tej chwili nie posiada. Inwestycja ma powstać przy ul. Lubelskiej i ma kosztować ok. 20 milionów złotych. Kolej deklaruje budowę nowej stacji Wałbrzych Centrum, gmina przygotuje infrastrukturę drogową.


źródło: Wałbrzych Moje Miasto
 

     Rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, w wypowiedzi dla Radia Wrocław zdradził, że dworzec będzie miał dwa perony. Dodał również, że jest on ważny dla mieszkańców, bo po pierwsze będzie usytuowany w centrum miasta, a po drugie będą przy nim zatrzymywały się także autobusy. „Wałbrzych jest obecnie jedynym miastem powyżej stu tysięcy mieszkańców, w którym nie ma dworca autobusowego. Dalekobieżne kursy zatrzymują się w różnych miejscach, a zdezorientowani pasażerowie biegają z walizkami po mieście” – dodaje Siemieniec.

     Plany budowy nowego dworca budzą jednak także kontrowersje. Przeciwnicy nowej inwestycji zauważają, że ma on być położony zaledwie 2 km od dworca Wałbrzych Miasto, który zaledwie kilka lat temu został gruntownie wyremontowany. W ubiegłym roku na remont peronów wydano tam kolejnych kilka milionów złotych.

     Władze miasta są dobrej myśli, jeśli chodzi o powstanie centrum przesiadkowego. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej podkreśla, że prace projektowe i przygotowawcze idą bardzo szybko, a w maju inwestor otrzyma pozwolenie na budowę.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl na podstawie: Radio Wrocław
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • eee2015-04-05 20:30

  Niech wybudują dworzec autobusowy przy stacji Wałbrzych Miasto i nie dublują inwestycji. Za te pieniądze powinno się wybudować , a właściwie dokończyć budowę centrum przesiadkowego DWORZEC KOLEJOWY KŁODZKO MIASTO , którego budowę rozpoczęli jeszcze Niemcy i do dziś nic tam się nie dzieje - wstyd. Wałbrzych bliżej koryta i lobbuje różne inwestycje kosztem innych miast .

 • Adam2015-04-09 08:29

  Ale o co ci chodzi? Przy stacji Kłodzko Miasto istnieje dworzec autobusowy, więc przesiadka nie jest tak uciążliwa, jak w Wałbrzychu.

Komentarz
Facebook