Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 13329Wszystkich: 5024153

Wander-Cards w Świdnicy

2015-04-08 17:52

     Świdnica dołączyła do kolejnej inicjatywy turystycznej – „Wander Book”. Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem po Polsce i Europie i lubisz zbierać pamiątki z miejsc, które odwiedziłeś teraz możesz ewidencjonować swoje podróże w dzienniku turystycznym.

     „Wander Book” umożliwia kolekcjonowanie naklejek „Wander Cards” z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc z Polski, Czech, Niemiec oraz Słowacji. Swoje naklejki turystyczne mają już między innymi: Kowary, Karpacz, Szklarska Poręba, Kudowa, Polanica, Wambierzyce, Zamek Książ, Chojnik, Grodziec, Bolczów, Twierdza Kłodzka i wiele, wiele innych. Do tego grona dołącza dziś Świdnica z trzema najważniejszymi obiektami: Kościołem Pokoju, Katedrą oraz Rynkiem.

     Na chwilę obecną wydanych jest ponad 4000 naklejek, jednak ilość ta wzrasta z każdym dniem. Prowadzenie dziennika turystycznego może być ciekawym hobby dla nowych podróżników, dając dodatkowy asumpt do podjęcia ciekawych wycieczek, a dla zaprawionych w bojach globtrotterów będzie ciekawym uzupełnieniem wielu podróży. Osoby najbardziej wytrwałe w kolekcjonowaniu mogą liczyć na dodatkowe nagrody oraz odznaki.

     Więcej informacji odnośnie idei dziennika turystycznego znajdziecie Państwo na pl.wander-book.com  Dzienniki i naklejki można nabyć w Informacji Turystycznej przy Świdnickim Rynku.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Robert Kwiatkowski2017-07-08 09:38

  Pytałem się o naklejke w Centrum Informacji. Turystycznej w Polanicy Zdroj i pani kompletnie nie wiedziala o co mi chodzi.

Komentarz
Facebook