Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1267Wszystkich: 5173618

Wiosna Tulipanów w pałacu Marianny Orańskiej

2015-05-30 11:30

     W sobotę, 30 maja w Kamieńcu Ząbkowickim odbędzie się Wiosna Tulipanów. Prezentacje hodowców tulipanów rozpoczną się o godzinie 11.30 na tarasach pałacowych. Do udziału w kwiatowej imprezie zaproszeni zostali ogrodnicy zainteresowani prezentowaniem swoich osiągnięć w uprawie tulipanów. Organizatorzy umożliwią zakup cebul przez uczestników tego wydarzenia. Zaproszeni są także wydawcy broszur i książek o tulipanach.

     Oprócz tulipanów, które tego dnia będą dominowały, nie zabraknie innych atrakcji. O godzinie 16.00 rozpocznie się gala operowo-operetkowa "Od Mozarta do Gershwina". Godzinę później na kamienieckich błoniach wystąpią zespoły: Wesołe Nutki, Wataha Stacha oraz Horyzont. Gwiazdą wieczoru będzie An Dreo & Karina.

     Niespodzianek nie zabraknie także następnego dnia, w niedzielę, 31 maja. Zostanie zorganizowany festiwal piosenki przedszkolnej, pokaz tańca towarzyskiego, prezentacje wokalne młodzieży oraz rodzinne konkurencje sprawnościowe. Gwiazdą wieczoru będzie Paula.

     - Jestem przeświadczony, że Święto Tulipanów, które inaugurujemy, stanie się dla mieszkańców i gości Kamieńca Ząbkowickiego bardzo dobrą okazją do udanych spotkań. Program imprezy jest ułożony tak, aby nie zabrakło miłych wrażeń kulturalnych. Cieszę się, że będziemy mieli okazję uradować oczy urokiem kwiatów, ale też znajdzie się tak bardzo nam wszystkim potrzebny czas na rozmowy i wspólną zabawę - mówi wójt Marcin Czerniec.

Karolina Makiej- Gazeta Ząbkowicka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook