Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 319Wszystkich: 13767808

Wrocławska Noc Literatury

2017-04-20 10:00

     Za dwa tygodnie czeka nas po raz szósty Wrocławska Noc Literatury. Tegoroczna edycja wpisuje się w weekend zamknięcia kadencji Światowej Stolicy Książki UNESCO i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Literacki weekend potrwa we Wrocławiu od 20-23 kwietnia 2017 r. Czeka nas w tym czasie mnóstwo atrakcji. 

     Jedną z nich, która została specjalnie przygotowana na tą okoliczność jest wspólne wykonanie Światowego Hymnu Książki, którego wspólne śpiewanie odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 12:00 w Arkadach Wrocławskich. Muzykę do hymnu skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz, tekst „Wiersz Wiosek” jest autorstwa Tadeusza Różewicza. W lipcu 2016 miała miejsce „próba generalna” utworu na wrocławskim rynku, w trakcie które wykonało go ponad 1000 osób, więc miejmy nadzieję, że tegoroczne wykonanie również okaże się sukcesem. 

    Zapraszamy też do Wrocławskiego Domu Literatury i Klubu Proza (Przejście Garncarskie 2), gdzie od 20 do 23 kwietnia wrocławianie będą mogli uczestniczyć m.in. w spotkaniu z Janem Stachowskim, Aleksandrem Kaczorowskim i Irkiem Grinem, poświęconym twórczości Bohumila Hrabala i w wernisażu wystawy „Magiczny świat Bohumila Hrabala” autorstwa Ladislava Michálka (20 kwietnia, godz. 19:00). Nie zabraknie także specjalnych edycji wydarzeń, z których znany jest już WDK, czyli Śniadania Literackiego (23 kwietnia, godz. 11:00) i Bookowiska - wiosennej odsłony kiermaszu domowej literatury.
 


     Na finał czeka nas wspomniana już Noc Literatury, podczas której tematem przewodnim będzie natura. Czytania będą odbywały się w dziesięciu lokalizacjach, przede wszystkim na wrocławskim Nadodrzu, w godzinach 17:00 – 22:00. Czytać będą: Agnieszka Grochowska, Adam Ferency, Iza Kuna, Jacek Poniedziałek, Magdalena Różczka, Michał Nogaś, Anna Ilczuk, Wojciech Mecwaldowski, Krystyna Czubówna oraz Jacek Fedorowicz. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie: www.literatura.wroclaw.pl.

     Kolejne imprezy to m.in. otwarcie pokoju Magazynu Materiałów Literackich „Cegła” w Hart – Hostel & Art, spotkanie z literaturą rumuńską w Drukarni na Nadodrzu, wystawa dedykowana poecie Nichicie Stănescu oraz Nogaś czyta dzieciom (Michał Nogaś czyta fragmenty swojej ulubionej książki z czasów dzieciństwa, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren).

Mariusz Kunicki - NaszeSudety
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook