Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 145Wszystkich: 5027028

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu

2015-06-05 19:00

     "Foggorama", "Poletko Pana Fogga", "Fogg and Rock" - to tylko niektóre tutuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w dwudziestu pięciu krajach Europy oraz w Brazylii, Izraelu, na Cejlonie, w ośrodkach polonijnych Nowej Zelandii, Australii i wielokrotnie w USA i Kanadzie.

     Wystawa wybranych pamiątek ma przybliżyć postać wielkiego polskiego arysty - śpiewaka. Udało nam sie zebrać około trzydziestu plakatów z różnych występów, począwszy od roku 1936, a skończywszy na 1982. Pokażemy Państwu fotografie i pamiątki związne z karierą Mieczysława Fogga. Całą ekspozycję chcielibyśmy wzbogacić o prezentację unikalnych zdjęć z komentarzem Michał Fogga, wplecionymi w to utworami wykonywanymi przez bohatera opowieści, które wykona młody talent Maciej Klociński.

     Ponieważ dobrej zabawy nigdy dość, po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu wspomnienia zapraszamy na "Retro Potańcówkę" podczas której Michał Fogg i Tomasz Konca zabiorą Państwa w muzyczną podróż do czasów młodości Mieczysława Fogga. Przy największych szlagierach lat 20 i 30 nogi same porwą nas do tańca, serce samo będzie sie wyrywać do miłosnych wyznań, a i przy kieliszku będzie raźniej z retro nutą w tle.

 


Maciej Klociński- wykonawca piosenek retro, powojennych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i rosyjskich romansów. Nagrodzony Złotym Liściem Retro 2013 na festiwalu im. Mieczysława Fogga za popularyzację kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Tomasz Konca - muzyk, dziennikarz i promotor muzyczny, założyciel kilku grup, m.in. Cinq G odpowiedzialnej za projekt "Fogga Ragga", prezenter kultowych audycji radiowych, autor kilkunastu muzycznych kompilacji i albumów. Niestrudzony promotor i miłośnik Mieczysława Fogga.

Michał Fogg - patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record, zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook