Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1409Wszystkich: 5173760

XXXV Dni Szczawna-Zdroju i IV Jarmark Szczawieński

2015-05-26 10:00

     Jarmark, podobnie jak w latach ubiegłych jest częścią dużego przedsięwzięcia organizowanego przez Gminę Szczawno-Zdrój, a połączonego z Dniami Szczawna-Zdroju. W tym roku nastąpiło jednak wiele zmian. IV Jarmark Szczawieński będzie trwał 6 dni tj. od 26 maja do 31 maja 2015 roku. Organizatorzy sprzedali rekordową liczbę stoisk.

     Już we wtorek 26 maja czyli w pierwszy dzień Jarmarku, czeka na nas wiele atrakcji, w tym wiele atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Nie zabraknie imprez związanych z Dniem Matki, można będzie skorzystać z porad dietetyka, który będzie pełnił dyżur do końca trwania Jarmarku.

     W środę rozpoczynamy cykl degustacji przygotowanych przez naszych Wystawców. Będziemy mogli spróbować serów, win czy piw smakowych.

     Przez cały tydzień nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci, odbędzie się wiele imprez sportowych połączonych z grillowaniem, wystąpi wiele zespołów muzycznych. Oprócz wielu stoisk nie tylko z Polski, ale i zza granicy zapraszamy –zwłaszcza najmłodszych – na wystawę mega pluszaków przygotowaną przez firmę Roxi. Zobaczymy między innymi 3-metrową żyrafę czy też naturalnej wielkości dinozaury.

     W tym roku będziecie Państwo informowani na bieżąco o imprezach organizowanych podczas obchodów poprzez strony internetowe i portale społecznościowe.

     Zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook