Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 14591Wszystkich: 6491053

Z Tymkiem po Koronę Gór Polski

Fot. Katarzyna Juszczyk
Fot. Katarzyna Juszczyk
2019-10-30 08:32

     W ubiegłą sobotę na terenie Gór Sowich oraz Masywu Ślęży miała miejsce niezwykła akcja charytatywna "Z Tymkiem po Koronę Gór Polski", której celem jest zwrócenie uwagi ludzi na nieuleczalną chorobę 9-letniego chłopca, cierpiącego na Zespół Pradera-Williego. Tym samym, celem stała się zbiórka pieniężna - by z uzbieranej kwoty rodzice mogli opłacić chłopcu niezbędne turnusy rehabilitacyjne.

     Organizatorzy do zdobycia, czy może do „wniesienia” Tymka, mają w sumie 28 szczytów z listy KGP, wśród nich było właśnie najwyższe wzniesienie Gór Sowich i Masywu Ślęży. Więcej informacji oraz pełna relacja z tego dnia znajduje pod linkiem:

www.facebook.com/Tymeknadachuafryki/

     Co ciekawe, akcja "Z Tymkiem po Koronę Gór Polski" jest tak naprawdę kontynuacją przeprowadzonej miesiąc wcześniej akcji "Z Tymkiem na Dach Afryki", gdzie grupa dziesięciu zapaleńców zdobyła Kilimandżaro 5895 m.n.p.m. - najwyższy szczyt Afryki, należący do Korony Ziemi. Wówczas konto fundacji, w której zbierane są środki dla Tymka, zasiliło się całkiem pokaźną sumą. 

     Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się razem z organizatorami do powyższego projektu i obserwowania poczynań grupy na ich fanpage. Jak by nie patrzeć w naszych pięknych Sudetach jeszcze kilka szczytów z wykazu KGP pozostało do zdobycia! 

Katarzyna Juszczyk
Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Anna Buza2019-10-30 11:06

  Wspaniali ludzie i inicjatywa! ❤️

Komentarz
Facebook