Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 18018Wszystkich: 6418532

Zagraj w zielone w Karpaczu

2015-08-06 18:53

     Podczas wakacyjnego pobytu w Karkonoszach warto zainteresować się grą terenową, jaką Karpacz przygotował zarówno dla swych małych, jak i nieco starszych gości. Dzięki grze „Zagraj w zielone” można aktywnie spędzić czas w mieście i jego okolicach, a przy tym poznać atrakcje turystyczne, jakie czekają na turystów.

Zasady gry: 

1. Odbierz mapę (Informacja Turystyczna przy ul. Konstytucji 3 Maja 25, Biblioteka lub Muzeum Zabawek przy ul. Kolejowej 3)
2. Odwiedź w terenie wszystkie punkty zaznaczone na planszy i odwzoruj na niej kolejne litery, którymi  oznaczone są atrakcje, aby z piktogramów powstał napis KARPACZ.
3. Po odrysowaniu wszystkich piktogramów zgłoś się do punktu, gdzie odebrałeś mapę i odbierz nagrodę.
4. Jeżeli zapragniesz dowiedzieć się więcej o Zielonych Karkonoszach, odwiedź wszystkie miasta uczestniczące w grze: Jilemnice, Karpacz, Kowary.
5. Za odrysowanie piktogramów w wymienionych miastach otrzymasz nagrodę specjalną.
6. Uczestnik gry bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
7. Ilość nagród jest ograniczona

     Zapraszamy do Karpacza!

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook