Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 11373Wszystkich: 6356907

Znika z rynku „npm” oraz „rowertour”

2019-11-21 23:21

     Magazyn turystyki górskiej „N.p.m.” oraz Magazyn turystyki rowerowej „Rowertour” przez wiele lat dostarczały nam, turystom górskim i rowerowym, wiele ciekawych informacji nie tylko z krajowego podwórka, ale również ze świata. Wielu czekało z niecierpliwością na każdy kolejny numer, podobnie jak my, w redakcji „NaszeSudety”. Zawsze uważaliśmy, że to jedne z najcenniejszych czasopism na naszym rynku wydawniczym, stąd prezentacje kolejnych numerów pojawiały się na naszych stronach dość często. Niestety, nadszedł koniec obu tytułów…

     Na ich stronach internetowych pojawiły się lakoniczne komunikaty, że Dom Wydawniczy "Kruszona" zawiesza wydawanie tytułów z końcem 2019 roku. Oprócz „N.p.m.” oraz „Rowertouru” podobny los spotka czasopismo poświęcone sztuce, zatytułowane „Arteon”. Nie wiadomo na razie, co dalej z tytułami. W sieci pojawiają się informacje, że pozostaną w wersji internetowej, ale DW "Kruszona" nie potwierdza tych informacji. Tomasz Cylka, redaktor naczelny „N.p.m.” w swoim wpisie na facebokowej stronie pisma zapowiedział: „Nie znikamy z górskiego świata. Szukajcie nas na szlakach, w internetowej przestrzeni. Spotkamy się na pewno i tego jesteśmy pewni. Do zobaczenia!”.

     Do zobaczenia!

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Dorota2020-01-20 13:56

  Szkoda czasopism „N.p.m.” i „Rowertour”. Można było je lubić lub nie, ale podobnych gazet na rynku teraz nie ma. Powstała luka. Natomiast zupełnie mi nie żal "Sudetów". Kiedyś nawet prenumerowałam to czasopismo ale zrezygnowałam, gdy za zapłaconą roczną prenumeratę przysłano mi tylko jeden numer. Gdy zadzwoniłam do redakcji z pytaniem co z pozostałymi, usłyszałam tylko chamskie odzywki jakiegoś frustrata. Po tym nawet nie chciało mi się przedłużać prenumeraty. Pozostał niesmak. Z wielu podobnych opinii wnioskuję, że nie byłam jedyna, którą oszwabiono w ten sposób. Nawet okradano autorów piszących do "Sudetów" z honorariów. Mieli trochę ciekawych artykułów, ale jeśli upadną to będą sami sobie winni. A to pewnie tylko kwestia czasu.

 • Leszek Kumor2019-11-22 07:56

  To rzeczywiście smutna informacja. Byłem w miarę wiernym czytelnikiem "n.p.m." Ale internetowa przestrzeń na wycieczce, odbiera jej urok. Takie jest moje zdanie.

 • Tomasz Drożdż2019-11-22 09:06

  Szkoda.
  Pewno znów ohydne realia rynkowe zwyciężyły.
  Czy ktokolwiek wie coś o "Sudetach", bo coś nie mogę się doczekać nowego numeru ?

 • Paweł Rembarz2019-11-23 11:27

  @Tomek, co do "Sudetów", to teoretycznie nie zawiesiły działalności, choć z tego co wiem, redakcja też boryka się z różnymi problemami. Jak wiadomo są teraz dwumiesięcznikiem, a i tak każdy numer pojawia się z dużym opóźnieniem. Powyższy przykład pokazuje, że nawet zdecydowanie bardziej komercyjne pisma (jak n.p.m.), mogą niespodziewanie zakończyć swój żywot. Bardzo bym nie chciał, ażeby z "Sudetami" stało się podobnie, bo pismo choć "odchudzone" i niecyklicznie wydawane, wciąż prezentuje naprawdę dobry poziom.

 • Tomasz Drożdż2019-11-24 19:37

  Rzeczywiście, czekam z pewnymi obawami na każdy kolejny numer "Sudetów". Oczywiste jest to, że czasopismo ma problemy. Podziwiam to, że w tej sytuacji, nadal konsekwentnie trzyma wysoki poziom merytoryczny i ten ściśle edytorski. Dotyczy to zwłaszcza artykułów cyklicznych.
  Bez łatwych artykułów sponsorowanych i nachalnych reklam.

  Każdy numer połykam od deski do deski. A później czekam, czekam i czekam...

  A czy pamięta ktoś jeszcze wrocławskie "Pielgrzymy". Wydawane wiele lat temu w odmiennej od "Sudetów" formie, lecz o podobnej tematyce?

  Mam jednak nadzieję, że "Sudety" nie podzielą losów tytułowych periodyków. A także np. "CKMu", którego jednak żal mi znacznie mniej ;-)

Komentarz
Facebook