Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1083Wszystkich: 13723222

e-Sudety na liście innowacyjnych projektów na Dolnym Śląsku!

2019-12-09 22:00

     W dniach 5-6 grudnia w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju odbyła się konferencja połączona  z debatą i panelami naukowymi pn.: „e-Sudety elektromobilność w kontekście dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów”. Projekt e-Sudety został wskazany przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyskę jako wiodący innowacyjny projekt na Dolnym Śląsku.

     Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Honorowym Ministra Klimatu Michała Kurtyki, NFOŚiGW oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W konferencji wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska, który w swoim wystąpieniu przedstawił m.in. cele planu rozwoju elektromobilności w Polsce. Podkreślił również, że warunkiem sukcesu rozwoju elektromobilności jest stworzenie podstaw dla ekosystemu elektromobilności, koordynacja działań w zakresie rozwoju przemysłu elektromobilności i stymulowanie popytu na pojazdy elektryczne. Minister przedstawił także pakiet regulacji wspierających rozwój elektromobilności.

     Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW – Artur Michalski wskazał na możliwości wspierania innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu bezemisyjnego w postaci trwających i planowanych naborów, zaś Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii Ministerstwa Aktywów Państwowych Szymon Byliński nakreślił instrumenty wsparcia w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

     Podczas spotkania podejmowano także inne aspekty istotne dla rozwoju elektromobilności, w tym korzyści dla regionu i szanse na rozwój nowych obszarów biznesu, które wynikają z budowy infrastruktury stacji ładowania samochodów elektrycznych przez PGE Nowa Energia oraz rozwoju lokalnego transportu elektrycznego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować elektryczne samochody osobowe i dostawcze marki Nissan, Renault oraz Volkswagen. Zaprezentowano także ofertę transportu publicznego Autosan i Rafako.

      -  PGE Nowa Energia, czyli spółka będąca częścią Grupy PGE, jest pierwszą i jedyną w Polsce firmą, której stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Region Sudetów, w którym mieszczą się uzdrowiska oraz inne miejscowości atrakcyjne turystycznie jest dla nas niezwykle ważny w kontekście dbałości o czyste powietrze. Rozwijana sieć stacji ładowania w ramach projektu e-Sudety to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji – powiedział Kazimierz Więcek – Prezes Zarządu PGE Nowa Energia.

     Podczas debaty przedstawiciele m.in. Ministerstwa Aktywów Państwowych, producentów pojazdów elektrycznych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Lasów Państwowych oraz władz samorządowych i uzdrowiskowych dyskutowali nad konkretnymi rozwiązaniami w zakresie elektromobilności, wynikającymi z potrzeb władz samorządowych i spółek uzdrowiskowych regionu Sudetów. 

     Spotkanie było bardzo merytoryczne - o wymiarze praktycznym, a efekt to zaplanowanie w najbliższych miesiącach kolejnych konkretnych działań w ramach projektu e-Sudety. Podczas drugiego dnia wydarzenia odbywały się panele naukowe, które były także doskonałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki a władzami samorządowymi m.in. w zakresie mobilności współdzielonej, magazynowania energii, analizy korzyści i kosztów wprowadzania transportu bezemisyjnego, a także rynku wodoru w transporcie i energetyce.

     Elżbieta Koncka, pomysłodawca projektu e-Sudety podkreślała, iż podstawą sukcesu kolejnych etapów projektu jest współpraca na płaszczyźnie administracji rządowej, samorządowej, mediów, świata biznesu, dostawców energii i stacji ładowania. Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności - w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

     Partnerem Głównym wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami: NISSAN SALES CEE, Renault Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze, Sieć Badawcza  Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki, AUTOSAN, Rafako i  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich,   Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania. Gospodarzem konferencji był Burmistrz Miasta Polanica-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy.

Elzbieta Koncka - Link PR
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook