Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1686Wszystkich: 13938948

Gastro Miasto – najsmaczniej we Wrocławiu!

Fot. Archiwum Gastro MiastoFot. Archiwum Gastro MiastoFot. Archiwum Gastro Miasto
Fot. Archiwum Gastro Miasto
Fot. Archiwum Gastro Miasto
Fot. Archiwum Gastro Miasto
2024-05-13 20:07

     Kuchnie: tajska, meksykańska, hinduska, japońska, koreańska, włoska, ukraińska, amerykańska, portugalska, hiszpańska, argentyńska… Pastrami, ramen, żeberka, lody, pizza, bułeczki bao, Mochi, szaszłyki, zupa pho, empanadas, tika masala, wege, dziczyzna, steaki - m.in tych pyszności spróbujecie już w weekend 24-26 maja na Bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu na festiwalu Gastro Miasto. Tu rządzi jedzenie i atmosfera.

     W nadchodzącej edycji, która odbędzie się w malowniczej przestrzeni Bulwaru Dunikowskiego (przy amfiteatrze na nabrzeżu Odry z widokiem na Ostrów Tumski), pojawi się około 100 wystawców, oferujących dania z najlepszych restauracji w regionie, przysmaki od lokalnych rzemieślników oraz wiele plenerowych atrakcji.

 • W ubiegłym sezonie odwiedziło nas około 80 000 osób, a przez ostatnie 5 lat wydarzenie przyciągnęło setki tysięcy uczestników, w tym także turystów. Z roku na rok rośniemy. W tym sezonie przygotowaliśmy jeszcze większą scenę muzyczną z koncertami na żywo oraz liczne atrakcje na wodzie, w tym rowery wodne, zniżki na przejazdy łodziami, strefę dla dzieci, konkursy czy Silent Disco - wylicza Maciej Koła, pomysłodawca i organizator Gastro Miasto.

     Gastro Miasto to idea, której początki sięgają 2018 roku. Pomysł zrodził się z chęci promowania wrocławskiej gastronomii w formacie ulicznego jedzenia. Organizatorzy wymarzyli sobie pokazanie najsmaczniejszej strony lokalnego biznesu gastronomicznego w ciekawym i oryginalnym wydaniu. Stąd od pierwszych edycji obecność nie tylko streetfoodowych konceptów, ale i restauracji specjalizujących się w totalnie odmiennym rodzaju kuchni. Na każdym Gastro Miasto serwowane są najsmaczniejsze dania wrocławskiej gastronomii od lokalnych wystawców - w tym od trzech edycji - świetnych winiarzy czy serowarów.

 • To, w połączeniu ze wspaniałymi okolicznościami przyrody na Bulwarze XD i przygrywającą na żywo muzyką, pozwala nam tworzyć jedyne w swoim rodzaju wydarzenie - mówi Maciej Koła. - Takie jest właśnie Gastro Miasto - smaczne, lokalne, pozwalające odpocząć w weekend.

     Każdy uczestnik Gastro Miasto może liczyć na wyjątkowe doznania kulinarne, gdzie priorytetem jest jakość i oryginalność podawanych potraw. Lokalni restauratorzy i rzemieślnicy serwują kraftowe napoje, wina lokalnej produkcji. W tym sezonie będzie można skosztować trunków z 15 lokalnych winnic. Dla miłośników serów przygotowano 6 stanowisk z tymi przysmakami.

     W tegorocznej edycji, która obejmuje 5 weekendów od maja do września, Gastro Miasto zaprasza na kulinarną podróż wśród niemal 70 renomowanych wrocławskich restauracji, min.: Randori Ramen, Meatologia, Żeberka, Giro, Pastrami Summer, Solleim, Chingu, Thali, Rumbar, Papi Chulo, Menu Motto, Izakaya, Krasnolód, Cratf, Ovo, Pasibus, Sushi Corner, Browar Stu Mostów.

     Przygotujcie się na potrawy od uzdolnionych szefów kuchni, warsztaty kulinarne, a także liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. O muzyczną oprawę zadba Vertigo Jazz Club. W tym roku swoje stoiska na GM będzie miała wrocławska Akademia Sztuk Pięknych. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną prace studentów ASP. Dzieła studentów będzie można nie tylko oglądać, ale również zakupić w ramach unikatowego kiermaszu prac studentów. Ponadto - Silent Disco w każdą sobotę, mnóstwo konkursów z nagrodami oraz pyszne napoje od Hotspot i Zazoo.

     Gastro Miasto to nie tylko festiwal kulinarny, ale też misja promowania wrocławskiej gastronomii i kultury. Jest to miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści mają okazję do integracji, niewymuszonego odpoczynku, ciesząc się lokalnymi specjałami. Dotychczas odbyły się już 24 eventy z cyklu GM, a tegoroczny sezon będzie szóstym w historii imprezy.

 

Gastro Miasto – tu Wrocław smakuje najlepiej! Terminy wydarzeń:
     - 24 - 26 maja 2024
     - 14 - 16 czerwca 2024
     - 12 - 14 lipca 2024
     - 23 - 25 sierpnia 2024
     - 20 - 22 września 2024

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a szczegóły dotyczące dokładnych lokalizacji i godzin rozpoczęcia można znaleźć tutaj:

https://gastromiasto.pl/
https://www.facebook.com/GastroMiastoWr

 


Sudecka Księgarnia Wysyłkowa poleca:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook