Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 436Wszystkich: 13952766

48 KGHM Bieg Piastów już wkrótce!

2024-01-31 09:02

     Wielkie święto narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie już niebawem. Na listach startowych 48 KGHM Biegu Piastów ponad 5500 zawodników z dwudziestu ośmiu krajów z czterech kontynentów. Wciąż jednak można się zapisać na każdy z siedmiu dystansów. Zawody organizuje Stowarzyszenie Bieg Piastów.

     48 KGHM Bieg Piastów po raz kolejny rozegrany zostanie w formie festiwalu. W jego programie każdy zawodnik znajdzie coś dla siebie. Będą biegi dla dzieci, rodzin, początkujących, jak również ambitnych amatorów i wyczynowców. Bazą zawodów będzie Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie. Na jego terenie będzie biuro zapisów i wydawania pakietów startowych, a zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, natrysków, toalet, smarowalni nart i gastronomii. Dojazd na start będzie możliwy nie tylko samochodami i autobusami zapewnianymi przez organizatora, ale także autobusami kursowymi i koleją. Przystanki kolejowy i autobusowy znajdują się przed wejście do budynku DCS Polana Jakuszycka.

     Trasy zawodów obejmują piękne zakątki polskiej części Gór Izerskich, m. in. Orle, Rozdroże pod Cichą Równią i Rozdroże pod Działem Izerskim, kultową trasę Samolot i szereg innych na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

     48 KGHM Bieg Piastów rozpocznie się w sobotę, 24 lutego, od KGHM Rodzinnej 12 z klasyfikacjami dla najstarszej i najszybszej rodziny. Nie zabraknie też klasyfikacji indywidualnej. Tego samego dnia uczniowie klas I – VI szkół podstawowych pokonają na nartach dystans jednego kilometra podczas Wyprawy Zuchów.

     Niedziela, 25 lutego, to Memoriał Stanisława Michonia, czyli bieg na 15 km dla uczczenia pamięci trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów, a także wybitnego trenera Stanisława Michonia. Po zakończeniu rywalizacji dorosłych, na starcie biegu na 300 metrów staną najmłodsi w Biegu Przedszkolaka.

     Poniedziałek, 26 lutego, będzie należeć do miłośników zjawiskowej aury Gór Izerskich nocą. Brubeck Nocna 12 rozpocznie się o godz. 18, a narciarzom trasę oświetlać będzie księżyc, gwiazdy i latarki-czołówki.

     W piątek, 1 marca, o godz. 9 bieg na 6 km – idealny na rozgrzewkę dla zaawansowanych i na poczucie pięknej atmosfery Biegu Piastów przez debiutantów. Tego samego dnia, w południe, trzydziestka – pierwsza z trzech konkurencji zaliczanych do Wordloppet Ski Federation, prestiżowej organizacji zrzeszającej 20 największych biegów narciarskich świata.

     W sobotę, 2 marca, czas na danie główne: 50 km. Na liście zapisanych na ten bieg jest już ponad 1300 zawodników. Jeszcze więcej, bo 1600 wybrało bieg na 25 km, który zakończy Bieg Piastów w niedzielę, 3 marca.

     Wśród ponad 5500 zgłoszonych, poza Polakami, jest 300 Czechów, 200 Niemców, prawie 40 Francuzów, 25 zawodników z USA oraz reprezentanci 23 innych krajów, w tym z tak odległych krajów, jak Japonia, Australia i Kanada.

     Zapisy na 48 KGHM Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego prowadzone są na stronie internetowej www.bieg-piastow.pl.

     Sponsorem Tytularnym jest KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Generalnym PKO Bank Polski, Sponsorem Tauron, Partnerem Technicznym Brubeck, Partnerem Energetycznym Penco, Partnerem Regeneracyjnym Aerify, Partnerami: Tarczyński, Poltent, Termy Cieplickie, Huta Szkla Kryształowego Julia Szklarska Poręba, Galeria Sudecka, Volvo Car Bielany Wrocławskie, Salomon, Interferie, Hotel Platinum.

48 KGHM Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

24.02-3.03.2024 Polana Jakuszycka Szklarska Poręba
24.02 sobota godz. 10:00 KGHM Rodzinna 12
24.02 sobora godz. 12:45 Wyprawa Zuchów (1 km)
25.02 niedziela godz. 10:00 Memoriał Stanisława Michonia (15 km)
25.02 niedziela godz. 12:45 Bieg Przedszkolaka (300 m)
26.02 poniedziałek godz. 18:00 Brubeck Nocna 12 (12 km)
1.03 piątek godz. 9:00 bieg na 6 km
1.03 piątek godz. 12:00 bieg na 30 km Wordloppet
2.03 sobota godz. 9:00 bieg na 50 km (Wordloppet)
3.03 niedziela godz. 10:00 bieg na 25 km (Wordloppet)

Leszek Kosiorowski - Bieg Piastów

 


Sudecka Księgarnia Wysyłkowa poleca:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook