Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2021-09-01 21:40

  Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora

 • 2021-09-01 21:35

  W książce został poruszony istotny problem zachowania spuścizny kulturowej w sferze rodzimej architektury stosunkowo mało znanego rejonu pogranicza polsko-czeskiego oraz kontynuacji jej formy i detalu w nowo powstających obiektach. Dotyczy to zabudowy o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, w tym głównie schronisk i zajazdów. Omawiany obszar „łączy” graniczna rzeka Dzika Orlica będąca jednocześnie świadkiem trwającej tu od stuleci egzystencji i współpracy dwóch narodów

 • 2021-07-14 22:28

  Rzecz o wspomnieniach pionierów i o pionierach. Uzupełniona i poszerzona tematycznie o wycinki prasowe z lat 1946-1951. Publikacja przenosi nas w czasie do wczesnych lat powojennych historii Polanicy-Zdroju. Po wojnie do Puszczykowa, bo taka była pierwsza polska nazwa miasta, przybywają z różnych stron osiedleńcy. Podejmują trud budowania, często na nowo, swego życia, tworzenia polskiej rzeczywistości

 • 2021-05-06 23:51

  Kilka tygodni temu na rynku ukazała się mapa "Góry Kamienne i Wałbrzyskie", wydana przez jeleniogórskie wydawnictwo Plan, w skali 1:40 000. Nie musieliśmy długo czekać, by do rąk dostać także laminowaną wersję tej mapy. Mapy laminowane, czy też drukowane na tzw. papierze syntetycznym, cieszą się coraz większą popularnością, bo mimo że są droższe od wersji papierowych, to z pewnością posłużą znacznie dłużej

 • 2021-03-11 15:36

  „Śmierć, bale i skandale" to pozycja od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników, którym już sam tytuł zdecydowanie sugeruje, jakiego rodzaju treści znajdziemy wewnątrz. Książka, którą trzymasz w rękach Drogi Czytelniku, otwiera nową serię, opisującą ciekawe i wystawne życie arystokracji od 1885 do 1945 roku. Przegląd 65 lat często niesamowitych i zapierających dech w piersiach przygód oraz historii przedstawicieli jednej z najbarwniejszych warstw społecznych

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 3581Wszystkich: 11517755

70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich

2021-07-01 07:23

     Mieszkanka Dolnego Śląska podróżująca we wtorek, 29 czerwca pociągiem Kolei Dolnośląskich relacji Węgliniec – Wrocław Główny okazała się być 70. milionowym pasażerem w historii regionalnego przewoźnika. Szczęśliwa pasażerka to studentka psychologii, która - jak sama podkreślała - bardzo często podróżuje pociągami Kolei Dolnośląskich.

     W czasie podróży pasażerowie pociągu dowiedzieli się, że wśród nich jest jubileuszowy pasażer w historii Kolei Dolnośląskich. Podczas gdy trwało liczenie pasażerów i weryfikacja danych z systemu sprzedaży biletów, na podróżnych czekały specjalnie przygotowane atrakcje oraz poczęstunek.

     - Dzisiejsza data dla Kolei Dolnośląskich to w pewnym sensie symbol. Symbol tego, że wracamy do gry, symbol tego, jak wielkie możliwości przewozowe ma nasza spółka. Wreszcie symbol tego, czego najlepszym przykładem jest nasz 70-milionowy pasażer – tej wielkiej wartości, jaką stanowią nasi pasażerowie. – mówił Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich - Chcę wyraźnie podkreślić, że pasażerowie i Koleje Dolnośląskie to symbioza, jedno bez drugiego nie istnieje, co najlepiej pokazał trudny czas pandemii. To pasażerowie pomagają w rozwoju naszej firmy, dzięki nim inwestujemy, dzięki nim i dla nich przede wszystkim możemy kupować nowe pociągi.

     Jubileuszową pasażerką okazała się być studentka psychologii, która na co dzień uczy się Wrocławiu. Nie ukrywała wzruszenia, ponieważ pociągami podróżuje nie tylko w okolice Zgorzelca, gdzie mieszka jej rodzina, ale również do swojego chłopaka do Drezna.

     - Jestem taka szczęśliwa i wdzięczna za ten prezent. Kolejami Dolnośląskimi podróżuję praktycznie dwa razy w tygodniu. Jeżdżę na studia, do domu, do rodziców czy do chłopaka. Jestem do połowy Niemką i do połowy Polką. Tak jeżdżę w tę i z powrotem. Bardzo dużo podróżuję. Wybieram te połączenia, ponieważ są po prostu wygodne – powiedziała wzruszona Helena Pagels, która zwróciła jeszcze uwagę na magię liczb, ponieważ została 70-milionowym pasażerem w dniu, kiedy ze swoim chłopakiem przyjechała do Wrocławia świętować siódmą rocznicę związku.

     Na stacji końcowej na szczęśliwą pasażerkę czekała dodatkowa niespodzianka. Otrzymała voucher na darmowe przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich oraz unikatową, bo w barwach pociągów KD - hulajnogę elektryczną.

     - Serdecznie dziękuję naszej jubileuszowej pasażerce i cieszymy się, że voucher tak bardzo się przyda i ułatwi podróże w regionie, ale też do Drezna. Ten jubileusz i ta liczba, siedemdziesięciu milionów pasażerów, pokazuje, że kolej na Dolnym Śląsku ma się dobrze. Po okresie pandemicznych ograniczeń i cięć rozkładów wracamy na dobre tory. Do regularnego kursowania wróciły też pociągi do Czech i Niemiec. Czekamy też na dostawy nowego taboru, już wkrótce na dolnośląskie tory wyjedzie pierwszy skład o napędzie hybrydowym – dodał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy spółki.

     W ostatnich miesiącach Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetargi i podpisały umowy na dostawę nowych pociągów. Pierwsze składy hybrydowe trafią na Dolny Śląsk jeszcze w sierpniu 2021 roku. Zaplanowane na najbliższe lata inwestycje taborowe i infrastrukturalne przekroczą w sumie kwotę ponad 500 mln złotych.

[Izabella Lis - Komunikacja Plus]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • AW2021-07-05 17:19

  Dziękuję za uwzględnienie mojej uwagi.

 • Adam Włoch2021-07-04 16:19

  Naciągane? To korzystając z prawa prasowego proszę zadać KD pytanie o metodologię sposobu ustalenia tego 70-milionowego pasażera i jakim cudem ustalono, że podróżował on akurat na trasie łączącej stolicę województwa i siedzibę spółki, a nie, dajmy na to, Bielawę z Jaworzyną.

 • AW2021-07-04 15:53

  Szanowna Redakcjo, tak trudno poprawić 29 lipca na 29 czerwca? No chyba, że artykuł opisuje przyszłość, to proszę daty nie zmieniać.

 • Waldemar Brygier2021-07-02 23:59

  Artykuł jest o Kolejach Dolnośląskich, a nie o Regio, Intercity, czy Polbusie i moje pytanie dotyczyło tematyki artykułu. Jaki wpływ mogą mieć KD na Intercity, czy Polbusa? Pomieszanie wątków i naciągane pretensje...

 • Adam Włoch2021-07-02 18:48

  Co? Np. Pendolino do Jeleniej. Całoroczna nocna Gdynia - Jelenia. Proszę przeanalizować kolejne komunikaty np. Intercity ws. wprowadzania nowych rozkładów jazdy. Tylko nowe połączenia, nowe możliwości, nowe postoje, ale o tym, że przetrasowując pociąg albo odwołując coś się pogarsza - to o tym mowy nie ma. Podobnie ostatnio wrocławski Polbus: uruchamia połączenia do Karpacza albo Świeradowa, ale kiedy tenże Polbus przestał jeździć do Karpacza codziennie - diabli wiedzą. Podobnie zagadkowa jest data wyparowania autobusów Głogów - Karpacz, zapewniających dojazd w Karkonosze z Zagłębia Miedziowego, ale też z Karpacza w Góry Kaczawskie. Były, nie ma, propagandowo się nie sprzedaje, to i kolejna wizyta w Karpaczu to oglądanie coraz skromniejszych rozkładów jazdy.

 • Waldemar Brygier2021-07-02 08:57

  @Adam Włoch: a co się zlikwidowało w ostatnim czasie???

 • Adam Włoch2021-07-02 08:01

  To smutne, że żyjemy w czasach wszechobecnego bajeru. Zwykła ustawka, a kreowana na przypadek. No ale cóż, gdy komunikaty przewoźników to dziś bełkot o sukcesach, ze starannym pominięciem informacji, że coś się wĺaśnie zlikwidowało. Tu już za PRL było uczciwiej...

 • AW2021-07-02 00:21

  29 lipca?

 • obserwator codzienności2021-07-01 08:20

  Dziwny zbieg okoliczności: 70 milionowa pasażerka i siódma rocznica międzynarodowego związku. Chyba chodzi o promocję unii.

Komentarz
Facebook