Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2004Wszystkich: 13945757

Ambasador turystyczny ESK 2016

2015-12-07 15:30

     Już niebawem Wrocław obejmie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Przez 366 dni nasze miasto wypełni się setkami dodatkowych wydarzeń kulturalnych, projektów artystycznych i działań społecznych. ESK 2016 to również okazja na przyciągnięcie do Wrocławia tysięcy nowych turystów z Polski i zagranicy. Jak pokazały minione stolice, wzrost ruchu turystycznego w kontekście ESK wynosi średnio 11%. Liczymy, że we Wrocławiu liczba ta będzie o wiele większa.

     By móc lepiej zaprezentować miasto i poinformować przyjezdnych o największych atrakcjach realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zdecydowaliśmy się na uruchomienie programu „Ambasadora Turystycznego ESK Wrocław 2016”, do którego w pierwszej kolejności zapraszamy przewodników turystycznych, pracowników punktów informacji turystycznej oraz taksówkarzy. Bardzo często jesteście Państwo głównym źródłem informacji o mieście dla turystów, dlatego zależy nam, by Państwa wiedza nt. ESK była jak największa.

     Dlatego też niniejszym chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawimy najważniejsze atrakcje przyszłego roku, a następnie również do wzięcia udziału w „teście z wiedzy o ESK”, którego ukończenie upoważnia do otrzymania certyfikatu „Ambasadora Turystycznego ESK Wrocław 2016”, upominków ESK oraz informacji o Państwa usługach na stronie wroclaw2016.pl.

     Przygotowaliśmy dla Państwa dwa terminy spotkań, do wyboru według Państwa dostępności czasowej – 7 oraz 14 grudnia 2015 r. o godzinie 15.30 w „Barbarze” (ul. Świdnicka 8c), to jest głównym centrum informacji o ESK Wrocław 2016. Spotkanie zaplanowane jest na około 2h.

     W celu potwierdzenia obecności oraz zagwarantowania sobie pakietu materiałów informacyjnych uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości email na adres marketing@wroclaw2016.pl do 4 XII. Na podany adres można również przesyłać swoje pytania.

Pozdrawiamy i liczmy na Państwa przybycie!

Dział Marketingu ESK Wrocław 2016

 


Zobacz także:
www.wroclaw2016.pl

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook