Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1727Wszystkich: 14167880

DCF zaprasza (15-21 grudnia 2017)

2017-12-14 18:13

     Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do kina i na wydarzenia związane z pokazami filmów. W najbliższym tygodniu będzie okazja m.in. zobaczyć przedpremierowo film „The Florida Project”, w cyklu Akademia Dokumentalna film „Brakujące zdjęcie”, a w Filmowym Klubie Seniorów obraz Elleanory Coppoli „Paryż może poczekać”. W repertuarze nie zabraknie również filmu „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”.
 
Wydarzenia specjalne i cykle:
16 grudnia – “The Florida Project” – pokaz przedpremierowy, godz. 20.00, bilety 18-22 zł
18 grudnia – Akademia Dokumentalna – „Brakujące zdjęcie”, godz. 17:30, bilety: 15 zł
19 grudnia – Filmowy Klub Seniorów – „Paryż może poczekać”, godz. 12:00, bilety: 11 zł


“The Florida Project” – pokaz przedpremierowy
     W sobotę o 20.00 w DCF-ie odbędzie się przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Seana Bakera “The Florida Project”. Historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu. To słodko-gorzka podróż do pełnych brudu i biedy Stanów Zjednoczonych, która trafiła do konkursu głównego w Cannes w ubiegłym roku.


Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…
     W czwartek 14 grudnia w DCF-ie „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi” w reżyserii Riana Johnsona. To ósma część cyklu „Gwiezdne wojny” i bezpośrednia kontynuacja „Przebudzenia mocy” z 2015 roku. W rolach głównych m.in.: Daisy Ridley, Mark Hamill, Oscar Isaac.

     W najnowszej części kultowego cyklu Star Wars bohaterowie „Przebudzenia mocy” w towarzystwie legendarnych już postaci gwiezdnego uniwersum odkrywają nieoczekiwane tajemnice przeszłości oraz niezgłębione dotychczas sekrety Mocy. Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega), Poe (Oscar Isaac) oraz Luke Skywalker (Mark Hamill) kontynuują swoją niezwykłą podróż w ósmym epizodzie gwiezdnej sagi. Za reżyserię odpowiada Rian Johnson – twórca takich filmów, jak: „Kto ją zabił”?, „Niesamowici bracia Bloom” oraz „Looper – Pętla czasu”. 


Historia zakazanej miłości
     W piątek 15 grudnia na naszych ekranach premiera „Na mlecznej drodze”. To najnowszy film Emira Kusturicy, jednego z najsłynniejszych współczesnych twórców europejskich. Dwukrotny zdobywca Złotej Palmy w Cannes i Złotego Lwa w Wenecji opowiada oryginalną historię zakazanej miłości, która skazywana jest na porażkę. W rolach głównych Emir Kusturica i Monica Bellucci.

     Na Bałkanach właśnie trwa wojna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) każdego dnia przekracza linię frontu, żeby dostarczyć żołnierzom pożywienie. Jego poukładane życie odwraca się do góry nogami po tym, jak poznaje piękną Włoszkę (Monica Bellucci). Niestety, kobieta ma zostać żoną lokalnego bohatera wojennego. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy były narzeczony Włoszki, angielski generał, usiłuje ją zabić. Ta ucieka więc w towarzystwie Kosty. To początek namiętnej, ale zakazanej miłości, która powoduje, że bohaterowie zostaną wielokrotnie wystawieni na próbę. Wierzą jednak, że prawdziwa miłość pozwoli im pokonać wszystkie przeciwności losu. 


Akademia Dokumentalna: „Brakujące zdjęcie”
     W ramach Akademii Dokumentalnej w poniedziałek 18 grudnia odbędzie się pokaz filmu „Brakujące zdjęcie”.  To historia dyktatury Pol Pota i Czerwonych Khmerów w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku w Kambodży, w trakcie której zginęło ponad 2 miliony ludzi, czyli ¼ mieszkańców kraju. Spotkanie o godz. 17:30, bilety: 15 zł.

     W latach 1975-1979 Kambodża była jednym z najbardziej przerażających państw totalitarnych w historii. Ludzie zostali pozbawieni nie tylko swoich domów, ale przede wszystkich odarci z godności i wolności. Stosowano praktyki ludobójcze, ludzie umierali z głodu i wycieńczenia. Zamknięto szkoły i świątynie, ludzi mieszkających w miastach przymusem przesiedlono na wieś i pozbawiono podstawowych praw. Reżyser filmu Rithy Panh to naoczny świadek okrucieństwa Czerwonych Khmerów – rządy Pol Pota przypadły na czasy jego dzieciństwa. Przebywał w obozie koncentracyjnym i stracił w tym czasie niemal całą rodzinę. Rithy Panh starał się odnaleźć zdjęcia dokumentujące okrucieństwo, jednak nie udało mu się dotrzeć do żadnych materiałów z tego okresu. W filmie, za pomocą stworzonych przez siebie glinianych figurek, wykorzystał własne rekonstrukcje miejsc, w których kiedyś przebywał oraz osób, które znał. 


Filmowy Klub Seniora: „Paryż może poczekać”
    We wtorek 19 grudnia zapraszamy na film „Paryż może poczekać” w ramach Filmowego Klubu Seniorów. To opowieść pełna zapierających dech w piersiach widoków i francuskich krajobrazów, najlepszego jedzenia i doskonałego wina.  Seans o godz. 12.00, cena biletów wynosi 11 zł.

     Anne (Diane Lane), która żyje w cieniu znanego i bogatego producenta filmowego - Michaela (Alec Baldwin), po festiwalu filmowym w Cannes wyrusza do Paryża. Towarzyszem jej podróży jest charyzmatyczny i beztroski Francuz Jacques (Arnaud Viard). Para podróżuje samochodem, więc trasa powinna zająć im kilka godzin. Niespodziewanie jednak wydłuża się i zamienia w dwudniową przygodę, pełną zapierających dech w piersiach widoków, najlepszego jedzenia i doskonałego wina. Scenariusz do filmu zainspirowany został przeżyciami reżyserki – Eleanor Coppoli, żony wybitnego reżysera Francisa Forda Coppoli.

 


Zobacz także:
strona www Dolnośląskiego Centrum Filmowego 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook