Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2021-09-01 21:40

  Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora

 • 2021-09-01 21:35

  W książce został poruszony istotny problem zachowania spuścizny kulturowej w sferze rodzimej architektury stosunkowo mało znanego rejonu pogranicza polsko-czeskiego oraz kontynuacji jej formy i detalu w nowo powstających obiektach. Dotyczy to zabudowy o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, w tym głównie schronisk i zajazdów. Omawiany obszar „łączy” graniczna rzeka Dzika Orlica będąca jednocześnie świadkiem trwającej tu od stuleci egzystencji i współpracy dwóch narodów

 • 2021-07-14 22:28

  Rzecz o wspomnieniach pionierów i o pionierach. Uzupełniona i poszerzona tematycznie o wycinki prasowe z lat 1946-1951. Publikacja przenosi nas w czasie do wczesnych lat powojennych historii Polanicy-Zdroju. Po wojnie do Puszczykowa, bo taka była pierwsza polska nazwa miasta, przybywają z różnych stron osiedleńcy. Podejmują trud budowania, często na nowo, swego życia, tworzenia polskiej rzeczywistości

 • 2021-05-06 23:51

  Kilka tygodni temu na rynku ukazała się mapa "Góry Kamienne i Wałbrzyskie", wydana przez jeleniogórskie wydawnictwo Plan, w skali 1:40 000. Nie musieliśmy długo czekać, by do rąk dostać także laminowaną wersję tej mapy. Mapy laminowane, czy też drukowane na tzw. papierze syntetycznym, cieszą się coraz większą popularnością, bo mimo że są droższe od wersji papierowych, to z pewnością posłużą znacznie dłużej

 • 2021-03-11 15:36

  „Śmierć, bale i skandale" to pozycja od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników, którym już sam tytuł zdecydowanie sugeruje, jakiego rodzaju treści znajdziemy wewnątrz. Książka, którą trzymasz w rękach Drogi Czytelniku, otwiera nową serię, opisującą ciekawe i wystawne życie arystokracji od 1885 do 1945 roku. Przegląd 65 lat często niesamowitych i zapierających dech w piersiach przygód oraz historii przedstawicieli jednej z najbarwniejszych warstw społecznych

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 3609Wszystkich: 11517783

Family Bike Park - nowa, letnia atrakcja Zieleńca

2021-07-15 07:57

     Zieleniec, będący częścią uzdrowiska Duszniki-Zdrój, który słynie przede wszystkim z doskonałych warunków narciarskich zimą, od kilku sezonów  konsekwentnie rozwija swoją letnią ofertę dla turystów. W tym roku do licznych atrakcji dołączyła kolejna - rowerowy Family Bike Park.

     Położony na zboczach Gór Orlickich Zieleniec to jedno z piękniejszych miejsc w województwie dolnośląskim. Dzięki unikalnym walorom klimatycznym i wyjątkowemu ukształtowaniu terenu panująca tu atmosfera sprzyja wypoczynkowi i regeneracji organizmu, co docenia coraz większa liczba odwiedzających tę część Sudetów turystów.

     Jeszcze przed kilkoma laty Zieleniec swoją popularność zawdzięczał wyłącznie prężnie działającemu i dynamicznie rozwijającemu się ośrodkowi narciarskiemu Zieleniec Ski Arena. Jednak w ostatnim czasie sytuacja pod Orlicą zaczęła się zmieniać - piękne szlaki turystyczne, znakomite trasy rowerowe, powstające w okolicy single tracki przyciągają pasjonatów pozanarciarskiej aktywności. Niedawno do długiej listy atrakcji dołączyła kolejna - rodziny bike park, czyli specjalnie przystosowane trasy zjazdowe dla fanów górskiej odmiany kolarstwa.

     Family Bike Park zlokalizowany jest na stokach ośrodka Gryglówka i Nartoramy. Na całość projektu składać się będą cztery trasy o łącznej długości zjazdowej 9 kilometrów. Obecnie czynne są dwie trasy: łatwa o nazwie Sztos i długości 1,9 km oraz nieco trudniejsza Patataj o długości 1,8 km. Dwie pozostałe (Zig-Zag oraz Bom-Bel) aktualnie są jeszcze w budowie i znajdą się na stokach Nartoramy, a ich otwarcie jest planowane na drugą połowę lipca. Będą też dłuższe i wyniosą w sumie 5,3 kilometra. Na górski grzbiet i do początku tras zjazdowych rowerzystów wywozi kolej linowa, natomiast bezpośrednio przy niej dostępna będzie wypożyczalnia rowerów, serwis rowerowy oraz bar z przekąskami – SKI & Bike Bar. Trasy zostały poprowadzone w taki sposób, aby korzystać mogli z nich zarówno zaawansowani kolarze górscy, jak i przedstawiciele młodszego pokolenia posiadający jednak odpowiedni poziom umiejętności.

     - Bike park to kolejny, mocny argument dla turystów i pasjonatów rowerów, aby przyjechać w nasze strony - mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji w Zieleńcu. -  Letnia oferta Zieleńca rozwijana jest przez nas z każdym kolejnym sezonem. Warto dodać, że na początku tego roku oddana została do użytku piękna wieża widokowa na Orlicy, z której rozciąga się wyjątkowa panorama. Już dziś aktywny wypoczynek możliwy jest u nas przez 365 dni w roku, a każdym kolejnym sezonem atrakcji będzie tylko przybywać. - dodaje Grzegorz Głód.

     Bike Park zgodnie z rozkładem kolei linowych, które są zgodnie z obowiązującym na danym moment rozkładem jazdy. W okresie wakacyjnym można z nich korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00. Bilet jednorazowy kosztuje 25 złotych, ulgowy 20, natomiast koszt dziennego karnetu to 80 złotych (oraz 65 za bilet ulgowy).

Stacja turystyczna w Zieleńcu
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tomasz Drożdż2021-07-18 20:49

  Świetny i bardzo sensowny pomysł na rozruszanie sennego latem Zieleńca. Powodzenia!

 • Tomek Nawrot2021-07-15 08:48

  Super! Można szybko jechać, co daje dużą frajdę, a jednocześnie nie trzeba pedałować z powrotem pod górkę :) Na pewno tam się wybiorę.
  "Już dziś aktywny wypoczynek możliwy jest u nas przez 365 dni" - no, to drobna przesada. W jesień, przy kilku stopniach, przy padającym deszczu mało kto by chciał tam jechać, zresztą gdziekolwiek, gdzie nie ma atrakcji pod dachem i w cieple :) Niemniej opisane tu inicjatywy pozwalające na aktywność poza sezonem zimowym są bardzo dobre, bardzo trafne. Skoro jest infrastruktura, jak np. wyciągi, to fajnie, gdy jest po co z nich korzystać również na wiosnę i w lecie.

Komentarz
Facebook