Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2127Wszystkich: 13937242

Lista największych obiektów hotelowych w Polsce

2023-10-10 10:26

     Hotel w Pobierowie, okrzyknięty największym w Polsce, kolejny raz przekłada datę otwarcia – tym razem na październik 2023, kiedy to zamierza uruchomić część pokoi – maksymalnie 500 oraz 2 restauracje. Tymczasem na polskim wybrzeżu trzeci sezon funkcjonuje z powodzeniem Bel Mare & Aqua Resort, który w minionym sezonie wakacyjnym udostępnił 1029 pokoi i apartamentów, oferując blisko 4 000 miejsc noclegowych.

     Z pierwszej dziesiątki największych hoteli w Polsce aż pięć znajduje się w Sudetach, dwa w Karpaczu, dwa w Szklarskiej Porębie oraz jeden na ziemi kłodzkiej. Dominują więc obiekty położone w Karkonoszach, które stają najpopularniejszymn miejscem wypoczynku w naszym kraju...

 

Obecnie największe funkcjonujące obiekty:

1. Międzyzdroje, Bel Mare&Aqua Resort
     
Bel Mare & Aqua Resort – 1029 w pełni wyposażonych pokoi i apartamentów na wynajem w Międzyzdrojach. Większość z nich to obszerne pokoje i dwupokojowe apartamenty rodzinne, w których może przenocować 3-4 osobowa rodzina. Tym samym z liczbą blisko 4 000 miejsc noclegowych Bel Mare&Aqua Resort staje się największym obiektem wypoczynkowym w Polsce.
     Nie jest to hotel sensu stricte, a obiekt typowo rodzinny, gdzie zaledwie 300 metrów od plaży znajdziemy wszystko, co kojarzy z komfortowym wypoczynkiem (tematyczne sale zabaw dla dzieci i dorosłych (kid’splay, x-games, gameport, wodny zewnętrzny plac zabaw i całoroczne lodowisko, trzy prywatne nadmorskie plaże z animacjami dla dzieci, SPA). Obiekt, oprócz typowych pokoi hotelowych, posiada w swojej ofercie apartamenty wakacyjne na sprzedaż. Zostały one zaprojektowane stricte pod potrzeby rodziny, co sprawia że cieszą się zainteresowaniem inwestorów nabywających je na własne cele, np. wakacyjny wypoczynek, jak i inwestycyjne, aby czerpać korzyści z wynajmu i chronić kapitał przed inflacją
     W ramach Bel Mare & Aqua Resort powstaje także Aquapark w Międzyzdrojach, jeden z największych na wybrzeżu zachodnim, łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Obiekt powstaje od 2019 roku, a co sezon wakacyjny oddawany jest kolejny jego etap. Sam Aquapark ma być oddany do użytku do końca 2026 roku.

2. Karpacz, Hotel Gołębiewski
     
Hotel oferuje blisko 900 pokoi z 1761 miejscami noclegowymi.

3. Czarna Góra Resort
     
Obiekt na ziemi kłodzkiej, znajdujący się w gminie  Bystrzyca Kłodzka. Na gości czeka tam 1350 miejsc noclegowych.

4. Platinum Mountain Hotel & SPA
     
Hotel w Szklarskiej Porębie o standardzie 5* położony przy ulicy Kilińskiego 15B. Do dyspozycji gości oddaje 1100 miejsc noclegowych w 147 pokojach oraz 194 apartamentach.

5. Nosalowy Dwór Resort & SPA
     
Hotel w Zakopanem przy ulicy Balzera 21D. Na gości czeka 1050 miejsc noclegowych w pokojach oraz apartamentach o 3- i 4-gwiazdkowym standardzie.

6. Blue Mountain Resort
     
Ten 4-gwiazdkowy hotel w Szklarskiej Porębie przy ulicy 1-go Maja 51 oferuje 1000 miejsc noclegowych.

7. Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka
     
5-gwiazdkowy obiekt w Ustce przy ulicy Wczasowej 4 posiada 900 miejsc noclegowych i 311 nowoczesnych pokoi oraz apartamentów.

8/9. Hotel Bania Thermal & Ski i Green Mountain Hotel
     
Białce Tatrzańskiej Hotel Bania Thermal & Ski to 4-gwiazdkowy hotel przy ulicy Środkowej 181. Na gości czeka 800 miejsc noclegowych w 262 pokojach i apartamentach.
     Green Mountain Hotel w Karpaczu przy ulicy Sarniej 21. Obiekt posiada w ofercie 800 miejsc noclegowych w nowoczesnych pokojach.

10/11. Hotel ARŁAMÓW / BALTIC PARK
     
4-gwiazdkowy hotel w województwie podkarpackim, posiada 737 miejsca noclegowe w 254 pokojach gościnnych oraz luksusowych apartamentach.
     Baltic Park, Świnoujście, 760 miejsca noclegowe (hotele 5* Radison Blue 340; Hilton 173, Baltic Park Molo 94, Baltic Park Fort 72, Baltic Park Loft 81)

Magdalena Jańczuk-Zdunek - Prestige
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Edward Kowal2023-10-10 21:58

  Wielkie hotele w malych gorach,paranoja.

Komentarz
Facebook