Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 310Wszystkich: 13952640

Mikołajkowy spektakl WTW dla Hospicjum

Fot. Natalia KabanowFot. Natalia KabanowFot. Natalia Kabanow
Fot. Natalia Kabanow
Fot. Natalia Kabanow
Fot. Natalia Kabanow
2023-12-06 18:00

     Charytatywne przedstawienie na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra" już w Mikołajki (6 grudnia 2023 roku) o godz. 18:00 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego. „Trąbka do słuchania" to utrzymany w punkowym duchu i estetyce „zrób to sam" spektakl, w którym śmiech jest bardzo ważnym orężem. Wydarzenie rozpocznie się od krótkiej licytacji.

     „Formuła Dobra” to hospicjum domowe dla dzieci, o którym doktor Krzysztof Szmyd, kierownik, mówi: 

     – Pod naszą opieką na terenie Dolnego Śląska jest prawie 160 dzieci – zarówno bardzo ciężko chorych, jak i takich, które urodziły się przed czasem i w pierwszych miesiącach życia potrzebują wsparcia lekarzy oraz sprzętu medycznego.

     Zespół hospicjum to blisko 120 osób, m.in. personel medyczny, psychologiczny, osoby duchowne, pracownicy socjalni i administracyjni, którzy mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami wymagającymi opieki paliatywnej, a także ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzi od kwietnia 2016 roku i jest największą tego typu jednostką medyczną w Polsce.

     Hospicjum „Formuła Dobra” jest organizacją non profit i nie prowadzi działalności gospodarczej ani innej formy zarobkowej. Głównym źródłem utrzymania organizacji jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz darowizny. Aby zdobyć pieniądze na działalność personel hospicjum organizuje wiele akcji charytatywnych, zbiórek i kwest, w których wspierają je wolontariusze.

     Już w Mikołajki (6 grudnia ogodz. 18:00) na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbędzie się charytatywny spektakl “Trąbka do słuchania” na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Formuła Dobra”. Na wydarzenie można kupić bilety w standardowych cenach, 35 zł (U – ULGOWY) i 50 zł (N – NORMALNY) lub bilet specjalny za 100 zł (S – SPECJALNY).

     – Wydarzenie rozpocznie się od aukcji charytatywnej i wszyscy, którzy zechcą wziąć w niej udział, będą mieli szansę, by wrócić do domu z oryginalnym prezentem. Na gości czeka mnóstwo niespodzianek, między innymi wystawa pięknych zdjęć naszych podopiecznych, przygotowana przez profesjonalnych fotografów – mówi doktor Krzysztof Szmyd.

     Na aukcji charytatywnej będzie można wylicytować m.in.:

 • książki Olgi Tokarczuk z autografami,
 • płyty Lecha Janerki zpodpisami państwa Bożeny i Lecha Janerków, ambasadorów „Formuły Dobra”,
 • najnowsze modele LEXUSA z pełnym bakiem na weekend,
 • gadżety sportowe Macieja Janowskiego z autografami żużlowca WTS Sparty Wrocław
 • i jeszcze kilka niespodzianek.

     Kupując bilet na „Trąbkę do słuchania – dla Hospicjum" (06.12.2023, godz. 18:00, Wrocławski Teatr Współczesny) wspierają Państwo Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” (KRS: 0000 582875), któremu przekażemy dochód ze sprzedaży biletów.

*   *   *

     „Trąbka do słuchania" Leonory Carrington w reż. Weroniki Szczawińskiej to groteskowa historia o poszukiwaczkach zaginionego Graala, przywodząca na myśl utwory Lewisa Carrolla i powieści łotrzykowskie. To alchemiczna opowieść o wtajemniczeniu i poszukiwaniu siebie, w której o najpoważniejszych sprawach mówi się w slapstickowy sposób, a slapstick jest jednocześnie drogą do wiedzy i relacji z innymi ludźmi. Twórcy stawiają na żart i ekscentryczność, zapraszając widzów do komediowej historii o radosnej apokalipsie, którą można przeżyć tylko razem.

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

Michał Hernes - Wrocławski Teatr Współczesny
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook