Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1173Wszystkich: 13725286

Pokoje zagadek w Hali Stulecia

2019-11-26 10:52

     Matematyczne, historyczne i architektoniczne zagadki, zadania i quizy zamiast tradycyjnie prowadzonych zajęć lekcyjnych? To najnowsza edukacyjna propozycja Hali Stulecia dla wrocławskich szkół. Tematyczne pokoje zagadek to świetna zabawa dla całej klasy, która przy okazji pozwala pogłębić i utrwalić wiedzę z zakresu podstawy programowej.

Edukacyjne pokoje zagadek dla nastolatków

     W trzech salach Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia zbudowano specjalne, dedykowane uczniom starszych klas szkół podstawowych, pokoje zagadek: matematyczny, historyczny i architektoniczny. Ten ostatni opracował zespół studentów architektury Politechniki Wrocławskiej zrzeszonych w Studenckim Kole Naukowym ,,Wrocławska Modernistyczna Architektura''. Zadania, jakie należy wykonać w pokojach, polegają np. na odszukaniu historycznej daty urodzin, będącej jednocześnie kodem otwierającym skrzynię, w której ukryta jest kolejna wskazówka lub na rozwiązaniu matematycznego działania, które, w połączeniu ze znajomością praw fizyki, otworzy kolejny zamek.

     - Pokoje zagadek to bardzo ciekawa i niecodzienna forma zajęć lekcyjnych. Uczniowie poza znakomitą zabawą rozwijają umiejętności matematyczne, naukowo-techniczne, społeczne i obywatelskie. Zajęcia uczą kreatywnego wyrażania myśli, czytania ze zrozumieniem, korzystania ze wskazówek, notatek, instrukcji a przede wszystkim utrwalają posiadaną wiedzę. Wspólne rozwikłanie zagadek integruje klasę i buduje relacje w grupie – wyjaśnia Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

     Uczestnikom pomagają specjalnie przeszkoleni słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu, którzy porozumiewają się z grupami przez krótkofalówki. W każdej chwili można ich poprosić o dodatkowe wskazówki. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwa zespół pracowników Hali Stulecia. Mariola Słocka, koordynatorka projektu, tłumaczy – Gwarantujemy uczniom bezpieczeństwo w trakcie zajęć, w naszych pokojach zagadek nie zamykamy drzwi na klucz. Grupa może w każdej chwili swobodnie opuścić pomieszczenie a nad całością zawsze dodatkowo czuwa nasz pracownik. Nauczyciele mogą być jednocześnie uczestnikiem zabawy.

     Pokoje zagadek realizują wiele zagadnień z podstawy programowej MEN, m.in. kształtowanie umiejętności porozumiewania się w mowie i piśmie w różnych sytuacjach komunikacyjnych czy też rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wyciągania wniosków. Zajęcia są dofinansowane przez Departament Edukacji Gminy Wrocław, do zabawy zgłosić się mogą wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe. Projekt trwa do końca grudnia i cieszy się tak dużą popularnością, że zabrakło już wolnych terminów. Dlatego też rozpoczęły się już prace nad jego kontynuacją w 2020 roku. Zainteresowane szkoły mogą zapisać się do newslettera dostępnego pod adresem www.tiny.cc/edukacjaHS lub kontaktować się pod adresem edukacja@halastulecia.pl.
 


 

Hala Stulecia kreatywnie dla dzieci i młodzieży

     Edukacyjny zespół animatorów i specjalistów Hali Stulecia przygotowuje również wiele innych, ciekawych zajęć dla młodszych dzieci oraz nastolatków, które będą kontynuowane w 2020 roku. Od wielu lat w ramach Dziecięcego Studia Architektury, a od niedawna również Młodzieżowego Studia Architektury, prowadzone są kreatywne warsztaty dostosowane pod względem poziomu trudności do wieku i dojrzałości uczestników. W zajęciach można wziąć udział indywidualnie, jak również grupowo, w ramach rozszerzenia szkolnej edukacji. Każdy cykl poświęcony jest konkretnej tematyce jak np. architektura skandynawska, budowle starożytnych Rzymian, konstrukcje pojazdów kosmicznych, podwodne miasta czy też fenomen budowli wznoszonych przez zwierzęta. W Hali Stulecia prowadzone są też zajęcia w formie półkolonii letnich i zimowych.

     Ciekawą propozycją, realizującą założenia podstawy programowej MEN, są warsztaty z kodowania „Ozoboty do roboty!”. Na zajęciach uczniowie mają możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych – Ozobotów. Dzięki specjalnym kodom Ozobot może zamienić się np. w architekta urbanistę, który właściwie planuje i wytycza drogi w mieście. Zajęcia są prowadzone stacjonarnie w Hali Stulecia oraz w formie wyjazdowej. Wszystkie informacje oraz pełna oferta znajduje się na stronie www.centrumpoznawcze.pl.

Anna Worsztynowicz - Hala Stulecia
 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook