Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 302Wszystkich: 13952632

Pub Quiz w wałbrzyskiej Sztygarówce

2024-03-02 20:00

     Specjalne, wieczorne propozycje dla dorosłych to jedna z tegorocznych nowości Starej Kopalni w Wałbrzychu. Pierwszym wydarzeniem będzie „Pub Quiz”, który 2 marca zaplanowano w kawiarni Sztygarówka. Zasady są proste. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania przygotowane przez prowadzącego quiz. W zabawie najlepiej wziąć udział ze swoją drużyną, która może liczyć do sześciu osób. To znana forma rozrywki, chociażby w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, gdzie znajomi spotykają się w pubie, gdzie odbywa się quiz. Podobnej zabawy można spodziewać się w Wałbrzychu.

     - W naszym quizie pytania będą dotyczyć różnych dziedzin. Od kultury i sztuki, po rozrywkę i najnowocześniejsze technologie. Wiadomo, skoro to „Pub Quiz” to też jakieś napoje czy przekąski - mówi Marta Kwiecień ze Starej Kopalni.

     W zabawie mogą wziąć drużyny liczące od jednej maksymalnie do sześciu osób. Organizatorzy podkreślają jednak, że im liczniejsze drużyny, tym ciekawsza i weselsza rywalizacja. „Pub Quiz” to świetny sposób na spędzenie sobotniego wieczoru czy poznanie nowych znajomych, ale także okazja do zdobycia nowych, ciekawych informacji.

     Na pierwszy „Pub Quiz” Stara Kopalnia zaprasza do kawiarni Sztygarówka, 2 marca o godzinie 20.00. Zabawa potrwa około dwóch godzin. Do wspólnej gry zapraszamy dorosłych. Wpisowe wynosi dziesięć złotych od osoby, bilet są dostępne na stronie Starej Kopalni.

     To pierwsza tegoroczna propozycja skierowana tylko do dorosłych. Stara Kopalnia przygotowuje także specjalne wykłady, warsztaty czy wieczory planszówek.

Marta Wróbel - Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook