Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2021-05-06 23:51

  Kilka tygodni temu na rynku ukazała się mapa "Góry Kamienne i Wałbrzyskie", wydana przez jeleniogórskie wydawnictwo Plan, w skali 1:40 000. Nie musieliśmy długo czekać, by do rąk dostać także laminowaną wersję tej mapy. Mapy laminowane, czy też drukowane na tzw. papierze syntetycznym, cieszą się coraz większą popularnością, bo mimo że są droższe od wersji papierowych, to z pewnością posłużą znacznie dłużej

 • 2021-03-11 15:36

  „Śmierć, bale i skandale" to pozycja od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników, którym już sam tytuł zdecydowanie sugeruje, jakiego rodzaju treści znajdziemy wewnątrz. Książka, którą trzymasz w rękach Drogi Czytelniku, otwiera nową serię, opisującą ciekawe i wystawne życie arystokracji od 1885 do 1945 roku. Przegląd 65 lat często niesamowitych i zapierających dech w piersiach przygód oraz historii przedstawicieli jednej z najbarwniejszych warstw społecznych

 • 2020-11-26 23:05

  Ukazująca się w roku jubileuszu 75-lecia polskiej administracji we Wrocławiu oraz 75-lecia wrocławskiego środowiska akademickiego książka w popularnonaukowy sposób przybliża powojenne początki funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego i ukazuje wysiłek podejmowany w tym zakresie przez Grupę Naukowo-Kulturalną pod przewodnictwem prof. Stanisława Kulczyńskiego

 • 2020-11-10 21:36

  Od lat panuje przekonanie, że w Karkonoszach nie ma regionalnej kuchni. Wszyscy są przekonani, że obecna kuchnia to przepisy pochodzące przede wszystkim z kresów. Myślimy tak dlatego, że spora część mieszkańców naszych terenów to potomkowie przesiedleńców z przedwojennych kresów Rzeczypospolitej. Nie jest jednak tak do końca. Przecież przed II wojną światową Karkonosze zamieszkiwane były przez ludność, która miała swoje przyzwyczajenia kulinarne

 • 2020-11-10 21:15

  „Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny” jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym, miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 344Wszystkich: 10583898

Schronisko Na Szczelińcu zamknięte

2020-10-21 08:23

     Na stronie internetowej schroniska „Na Szczelińcu” w Górach Stołowych pojawiła się informacja, że anulowane zostały wszystkie zarezerwowane wcześniej noclegi, a w samym schronisku nie będzie można skorzystać ani z toalet, ani z bufetu, nie będzie też prowadzona sprzedaż na wynos. Turyści planujący wizytę na najwyższym szczycie Gór Stołowych muszą wziąć pod uwagę te niedogodności podczas planowania wycieczki.

     Wszystko z powodu zakażenia koronawirusem, stwierdzonego u jednej z osób, która miała kontakt z wszystkimi pracownikami schroniska. Z tego powodu wszyscy musieli udać się na kwarantannę, która potrwa do 28 października 2020 roku. Załoga schroniska informuje jednocześnie we wpisie na swoim facebookowym profilu, że wszyscy czują się dobrze, a zaopatrzenie w schronisku jest wystarczające na przetrwanie tygodnia kwarantanny.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Pion2020-11-01 20:00

  Do rubryki covidowej (skoro admin pozwala...) Otrzymałem od krewniaka mejla. Moze treść Was zainteresuje..."W związku z załamaniem się systemu opieki zdrowotnej, my, pracownicy służby zdrowia, przygotowaliśmy tę wiadomość dla ludzi, na wypadek gdybyś nie chciał ryzykować natychmiastowej wizyty w szpitalu; __________ ◉ Objawy pojawiają się od trzeciego dnia po zakażeniu (objawy wirusowe). ➙ 1 faza; ◉ Ból ciała ◉ Ból oka ◉ Ból głowy ◉ wymioty ◉ biegunka Katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa ◉ Rozkład ◉ Płonące oczy ◉ Palenie podczas oddawania moczu ◉ Gorączka ◉ Wydrapane gardło (ból gardła) ➙ Bardzo ważne jest, aby policzyć dni objawów: 1, 2, 3. ◉ Podejmij działania, zanim wystąpi gorączka. ◉ Uważaj, bardzo ważne jest, aby pić dużo płynów, zwłaszcza wodę oczyszczoną. Pij dużo wody, aby nie utrzymywać suchości w gardle i oczyścić płuca. __________ ➙ 2 faza; (4 do 8 dnia) stan zapalny. ◉ Utrata smaku i / lub zapachu ◉ Zmęczenie przy minimalnym wysiłku ◉ ból w klatce piersiowej (klatka piersiowa) ◉ Ucisk klatki piersiowej ◉ Ból w dolnej części pleców (w okolicy nerek) __________ ➙ Wirus atakuje zakończenia nerwowe; ◉ Różnica między zmęczeniem a dusznością: • _Brak powietrza ma miejsce, gdy osoba siedzi - bez żadnego wysiłku - i ma zadyszkę; • Zmęczenie występuje wtedy, gdy osoba porusza się, aby zrobić coś prostego i czuje się zmęczona. __________ ➙ Wymaga dużo nawilżenia i witaminy C. __________ Covid-19 wiąże tlen, więc jakość krwi jest słaba i zawiera mniej tlenu. __________ ➙ III faza - gojenie; ◉ 9 dnia rozpoczyna się faza gojenia, która może trwać do 14 dnia (rekonwalescencja). ◉ Nie zwlekaj z leczeniem, im wcześniej, tym lepiej! __________ ➙ Powodzenia wszystkim! Lepiej przestrzegać tych zaleceń, zapobieganie nigdy nie jest za dużo! • Usiądź na słońcu przez 15-20 minut • Odpoczywaj i śpij przez co najmniej 7-8 godzin. • Pij 1 i pół litra wody dziennie • Wszystkie potrawy powinny być gorące (nie zimne). ➙ Pamiętaj, że pH koronawirusa waha się od 5,5 do 8,5. Więc wszystko, co musimy zrobić, aby wyeliminować wirusa, to jeść bardziej zasadowe pokarmy, powyżej pozi..." Tu mejl się urywa...

 • Tomek Nawrot2020-10-28 18:02

  P.R. - odniosłem się do Twojego pytania, więc o co chodzi z niezrozumieniem? "o czym mówił sam jego twórca" - dobre, naprawdę dobre! Chciałbym coś więcej napisać, ale do takiego stwierdzenia trudno dobrać mi słowa... Do tego wątku już nie będę zaglądał.
  Bohemophilus - Ciebie czasami nie można zrozumieć...

 • Bohemophilus2020-10-27 21:39

  P. Rembarz: "A już pomijam całkowicie fakt, że nie wyodrębniony wirus NIE MOŻE być poddany testom, o czym mówił sam jego twórca. Zatem dobrze wiedzą że testują na przeciwciała, a nie żadnego wirusa. I tu masz realny sabotaż, a nie socjotechniczne gierki, serwowane przez ministerstwo propagandy." - i to są święte słowa!
  T. Nawrot: "Takie wpisy to są prawdziwym sabotażem, bowiem sugerują, że to jakieś planowe działanie, więc osłabia to ochotę do prewencji. Powinny być karane," - Lenin wiecznie żywy?

 • Paweł Rembarz2020-10-27 18:43

  @Tomek Nawrot
  Nie zrozumiałeś pytania. Pytam się, dlaczego zachodnie markety są wyłączone z akcji testowego szaleństwa, które obecnie obejmuje instytucje publiczne, szkoły, prywatnych przedsiębiorców, firmy lokalnych wytwórców? Odpowiedz jest prosta i każdy kto choć trochę "rusza rozumem" zna odpowiedz.
  Aby uwiarygodnić testy, wymyślono "bezobjawówkę" (której wcześniej jakoś nie było). Teraz masowo testuje się tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie (kopalnie były przykładem). A już pomijam całkowicie fakt, że nie wyodrębniony wirus NIE MOŻE być poddany testom, o czym mówił sam jego twórca. Zatem dobrze wiedzą że testują na przeciwciała, a nie żadnego wirusa. I tu masz realny sabotaż, a nie socjotechniczne gierki, serwowane przez ministerstwo propagandy.

 • Tomek Nawrot2020-10-27 09:29

  "dlaczego nie ma przypadków covid w zagranicznych marketach" - dlatego, że dobrze się chronią.
  Takie wpisy to są prawdziwym sabotażem, bowiem sugerują, że to jakieś planowe działanie, więc osłabia to ochotę do prewencji. Powinny być karane, ponieważ zagrażają życiu i zdrowiu osób podatnych na takie spiskowe informacje.

 • Paweł Rembarz2020-10-22 20:07

  Destabilizacji ciąg dalszy. Ja tylko się pytam, dlaczego nie ma przypadków covid w zagranicznych marketach, gdzie obsługa ma masowy kontakt z tysiącami klientów dziennie? Nikt tam nie robi testów, nikt nie idzie na kwarantannę a interes kwitnie w najlepsze.
  Powiem krótko: drugiej fali tego planowanego sabotażu nie przetrwa już nie tylko wiele schronisk, ale też tysiące przedsiębiorców, nakierowanych na turystykę, sport i rekreacje.

Komentarz
Facebook