Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2021-03-11 15:36

  „Śmierć, bale i skandale" to pozycja od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników, którym już sam tytuł zdecydowanie sugeruje, jakiego rodzaju treści znajdziemy wewnątrz. Książka, którą trzymasz w rękach Drogi Czytelniku, otwiera nową serię, opisującą ciekawe i wystawne życie arystokracji od 1885 do 1945 roku. Przegląd 65 lat często niesamowitych i zapierających dech w piersiach przygód oraz historii przedstawicieli jednej z najbarwniejszych warstw społecznych

 • 2020-11-26 23:05

  Ukazująca się w roku jubileuszu 75-lecia polskiej administracji we Wrocławiu oraz 75-lecia wrocławskiego środowiska akademickiego książka w popularnonaukowy sposób przybliża powojenne początki funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego i ukazuje wysiłek podejmowany w tym zakresie przez Grupę Naukowo-Kulturalną pod przewodnictwem prof. Stanisława Kulczyńskiego

 • 2020-11-10 21:36

  Od lat panuje przekonanie, że w Karkonoszach nie ma regionalnej kuchni. Wszyscy są przekonani, że obecna kuchnia to przepisy pochodzące przede wszystkim z kresów. Myślimy tak dlatego, że spora część mieszkańców naszych terenów to potomkowie przesiedleńców z przedwojennych kresów Rzeczypospolitej. Nie jest jednak tak do końca. Przecież przed II wojną światową Karkonosze zamieszkiwane były przez ludność, która miała swoje przyzwyczajenia kulinarne

 • 2020-11-10 21:15

  „Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny” jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym, miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy

 • 2020-10-21 10:26

  Co jakiś czas prezentujemy Wam nowe mapy, które ukazują się na rynku wydawniczym. Dzisiaj o kilku, które wydały w ostatnim czasie wydawnictwa PLAN (wrocławski i jeleniogórski). Na początek o dwóch mapach, które już wcześniej można było kupić, ale teraz są również w coraz popularniejszej wśród turystów wersji wodoodpornej

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 9902Wszystkich: 10228662

Spektakl na kortach

źródło: <a href="https://pixabay.com/pl/users/marijana1-8558212/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3554019"> marijana1</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=3554019"> Pixabay</a>
źródło: marijana1 z Pixabay
2021-02-26 23:59

     Od 26 do 28 lutego korty Centrum Tenisowego Redeco we Wrocławiu będą gospodarzem V Halowych Mistrzostw Polski Artystów w tenisie ziemnym. Do rywalizacji przystąpi 20 artystów w tym Wojciech Dąbrowski, dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia.

     Już po raz piąty Dolny Śląsk będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski Artystów w tenisie ziemnym. Cztery poprzednie edycje imprezy odbywały się w Gminie Kobierzyce. Tym razem rywalizacja przenosi się do Wrocławie na gościnne korty Centrum Tenisowego Redeco. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk a impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowym Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Zawody po raz pierwszy odbędą się również pod szyldem Polskiego Związku Tenisa, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia.

Kocham tenis

     Wrocławskie Mistrzostwa Polski to największa tego typu impreza sportowa w branży artystycznej.  Do rywalizacji przystąpi dwudziestu artystów różnych profesji. Swój strat w zawodach zapowiedzieli już min. aktor Karol Strasburger, piosenkarz Robert Janowski, gitarzysta i założyciel zespołu De Mono Marek Kościkiewicz, raper Jacek „Mezo” Mejer czy rysownik Henryk Sawka. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Bartek Pietsch, gitarzysta basowy występujący z Anią Wyszkoni. Wrocław reprezentować będzie min. dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia Wojciech Dąbrowski, który regularnie zdobywa laury na tego typu imprezach sportowych.

 • Kocham tenis - mówi Wojciech Dąbrowski. - Uwielbiam grać w tego typu turniejach bo oprócz sportowej rywalizacji mam okazję spotkać kolegów po fachu i spędzić z nimi miło czas. Dużo rozmawiamy i dużo się śmiejemy. Poprzedni rok był wyjątkowy pod każdym względem. Nasze zawodowe i prywatne życie wywróciło się do góry nogami a uprawianie sportu to doskonała terapia dla ciała i ducha.  Rywalizacja schodzi na dalszy plan.

Rzutem na taśmę

     Pomysłodawcą turnieju jest Radosław Bielecki z wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka, który nie ukrywa, że myślał iż w tym roku będzie trzeba odwołać imprezę.

     - Nie ukrywam że w tym roku nie było łatwo jeżeli chodzi o organizację imprezy - podkreśla Radosław Bielecki. - W związku z sytuacją pandemiczną zmuszeni byliśmy dwukrotnie przekładać termin zawodów poza tym ciężko było z pozyskaniem sponsorów. Impreza wisiała na włosku. Ostatecznie rzutem na taśmę dzięki zniesionym obostrzeniom covidowym i pomocy Młodzieżowego Centrum Sportu możemy rywalizować o tytuł Mistrza Polski, a korty to taka nasza scena na którą od roku nas ciągnie.

Grają dla hospicjum

     Jak co roku impreza ma również charakter charytatywny. Artyści wspierają Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Aby wyjść na kort trzeba wrzucić dobrowolną opłatę do puszki wolontariusz fundacji. Nie jest to jedyne działanie charytatywne. Podczas ubiegłorocznej edycji na kortach zorganizowano prowizoryczne studio fotograficzne. Zdjęcia artystów z rakietami i w strojach retro posłużyły do stworzenia artystycznego-tenisowego kalendarza na rok 2021. Dochód z jego sprzedaży również zasili konto Fundacji.

 • To niesamowita impreza pełna dobrej i pozytywnej energii - mówi Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. - Jesteśmy zaszczyceni, że tak znane postacie teatru, kina czy estrady znajdują czas na pomaganie tym najmniejszym i najbardziej bezbronnym. Nasi podopieczni są im ogromnie wdzięczni za bezinteresowną pomoc. Owocem ubiegłorocznej sesji fotograficznej jest przepiękny kalendarz, który można kupić na allegro jaki i u nas  w fundacji.

Hurkacz dzieciom

      Rywalizacja w Centrum Tenisowym Redeco rozpocznie się w piątek od gier singlowych. Sobota to turniej deblowy, a niedziela to finały które poprzedzi turniej dla dzieci „O rakietę Huberta Hurkacza”.

 • Hubert Hurkacz wspiera nasz turniej od pierwszej edycji - mówi Radek Bielecki. - Zawsze zostawia cenne pamiątki z autografami dla uczestników, a w szczególności dla tych najmłodszych adeptów tenisa. To fajny i skromny facet, który mimo rozwijającej się kariery zawodniczej znajduje dla nas czas i zawsze jest chętny do pomocy. Wszyscy mu kibicujemy.

     Niestety z uwagi na obostrzenia turniej odbędzie się bez udziału publiczności i w reżimie sanitarnym.

 • Wielka szkoda że na nasze korty nie możemy zaprosić publiczności - mówi Rafał Paluch z Centrum Tenisowego Redeco. - Artyści tak jak tenisiści zawodowi potrzebują kibiców na trybunach. Rozumiemy sytuację i oczywiście dopełnimy wszelkich wymogów sanitarnych aby było bezpiecznie. Mam nadzieję, że to pierwsza i ostatnia edycja imprezy w tak nietypowych warunkach.

     Organizatorem HMPA jest Fundacja Manufaktura Sportu.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook