Społem – Sztaba – Srebrna Góra
Na peryferiach wielkiej historii i wielkiego świata dzieją się rzeczy nie mniej fascynujące niż te w głównym nurcie i w stołecznych ośrodkach. I nie ma w tym stwierdzeniu szczególnej przesady. Dowodzą tego na przykład powojenne losy Srebrnej Góry, miejscowego zakładu i niezwykłego człowieka, który przez blisko ćwierćwiecze stał na jego czele.
Książka zatytułowana „Społem – Sztaba – Srebrna Góra” autorstwa Henryka Sztaby i Tomasza Przerwy nie przypomina klasycznej biografii czy monografii. Prowadzi nas meandrami peerelowskiej rzeczywistości. Bywała ona szara i bywała „czerwona”, ale mieniła się również innymi kolorami.
Zapraszamy Państwa na promocję wyjątkowej książki, na spotkanie z autorami i z Henrykiem Sztabą, którego dokonania autorzy chcieli przypomnieć w swej publikacji. Zakład Produkcji i Usług Technicznych „Społem” w Srebrnej Górze już nie istnieje, ale przetrwała miejscowość, która wiele zawdzięcza jego kierownictwu i załodze. Słynne, rozpoznawane w całym kraju krzesło siatkowe Sztaby uchodzi współcześnie za ikonę polskiego dizajnu, warto przypomnieć kulisy jego powstania.
[red]