Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2141Wszystkich: 13937256

Wałbrzych z czwartym dworcem kolejowym

wizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
2015-04-04 21:50

     Wałbrzych jest coraz bliżej realizacji budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego, na które będą składały się m.in. nowy, czwarty już na terenie miasta dworzec kolejowy, a także dworzec autobusowy, którego Wałbrzych właściwie w tej chwili nie posiada. Inwestycja ma powstać przy ul. Lubelskiej i ma kosztować ok. 20 milionów złotych. Kolej deklaruje budowę nowej stacji Wałbrzych Centrum, gmina przygotuje infrastrukturę drogową.


źródło: Wałbrzych Moje Miasto
 

     Rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, w wypowiedzi dla Radia Wrocław zdradził, że dworzec będzie miał dwa perony. Dodał również, że jest on ważny dla mieszkańców, bo po pierwsze będzie usytuowany w centrum miasta, a po drugie będą przy nim zatrzymywały się także autobusy. „Wałbrzych jest obecnie jedynym miastem powyżej stu tysięcy mieszkańców, w którym nie ma dworca autobusowego. Dalekobieżne kursy zatrzymują się w różnych miejscach, a zdezorientowani pasażerowie biegają z walizkami po mieście” – dodaje Siemieniec.

     Plany budowy nowego dworca budzą jednak także kontrowersje. Przeciwnicy nowej inwestycji zauważają, że ma on być położony zaledwie 2 km od dworca Wałbrzych Miasto, który zaledwie kilka lat temu został gruntownie wyremontowany. W ubiegłym roku na remont peronów wydano tam kolejnych kilka milionów złotych.

     Władze miasta są dobrej myśli, jeśli chodzi o powstanie centrum przesiadkowego. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej podkreśla, że prace projektowe i przygotowawcze idą bardzo szybko, a w maju inwestor otrzyma pozwolenie na budowę.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl na podstawie: Radio Wrocław
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • eee2015-04-05 20:30

  Niech wybudują dworzec autobusowy przy stacji Wałbrzych Miasto i nie dublują inwestycji. Za te pieniądze powinno się wybudować , a właściwie dokończyć budowę centrum przesiadkowego DWORZEC KOLEJOWY KŁODZKO MIASTO , którego budowę rozpoczęli jeszcze Niemcy i do dziś nic tam się nie dzieje - wstyd. Wałbrzych bliżej koryta i lobbuje różne inwestycje kosztem innych miast .

 • Adam2015-04-09 08:29

  Ale o co ci chodzi? Przy stacji Kłodzko Miasto istnieje dworzec autobusowy, więc przesiadka nie jest tak uciążliwa, jak w Wałbrzychu.

Komentarz
Facebook