Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2194Wszystkich: 13945947

Weekend Otwarcia trwa we Wrocławiu

Eduardo Chillida: BrzmieniaEduardo Chillida: BrzmieniaEduardo Chillida: BrzmieniaWystawa "Made in Europe"Wystawa "Made in Europe"Wystawa "Made in Europe"
Eduardo Chillida: Brzmienia
Eduardo Chillida: Brzmienia
Eduardo Chillida: Brzmienia
Wystawa "Made in Europe"
Wystawa "Made in Europe"
Wystawa "Made in Europe"
2016-01-16 19:17

     Za nami już niemal dwa pełne dni wrocławskiego Weekendu Otwarcia, podczas którego stolica Dolnego Śląska staje się Europejską Stolicą Kultury. W mieście odbywa się wiele ciekawych i bardzo ważnych imprez, wczoraj na przykład w BWA Galeria Awangarda otwarta została wystawa, zatytułowana „Brzmienia”, prezentująca dorobek baskijskiego rzeźbiarza Eduarda Chillidy, a dzisiaj w Muzeum Architektury licznie zgromadzeni widzowie mogli wziąć udział w wernisażu i obejrzeć wystawę zatytułowaną „Made In Europe. 25 lat nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie współczesnej architektury”.

     Eduardo Chillida, przez historyków sztuki zgodnie uznawany jest za najważniejszego artystę hiszpańskiego drugiej połowy XX wieku. Po raz pierwszy w Polsce tak wiele dzieł artysty zgromadzonych zostało w jednym miejscu i pokazanych na wystawie. To nie tylko przestrzenne formy zrodzone w umyśle Chillidy, ale również muzyka, która emanuje z jego rzeźb, towarzysząc zwiedzającym. Muzyka napisana specjalnie dla dzieł Chillidy. Wystawa jest wielopłaszczyznowa, oprócz rzeźb i muzyki, można na niej obejrzeć film i posłuchać o tworzeniu muzyki, a na ścianach galerii przeczytać wykaligrafowane myśli artysty. Wystawa czynna będzie do 13 marca 2016 roku. Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32.

     Z kolei w Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5) otwarta została wystawa, która na wernisaż przyciągnęła prawdziwe tłumy. Nic dziwnego, bowiem nagroda Unii Europejskiej wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród miłośników architektury współczesnej. Na wystawie zobaczyć można 150 modeli oraz grafiki prawie 3 000 projektów zgłoszonych do nagrody na przestrzeni ostatnich 27 lat. Wśród prezentowanych dzieł jest również jedno z Wrocławia: zintegrowany system przesiadkowy Wrocław-Maślice, zgłoszony do nagrody w 2013 roku. Wystawa czynna będzie do 13 marca 2016 roku.

     Jutro najważniejszy dzień Weekendu Otwarcia. Z czterech dzielnic Wrocławia ruszą o godzinie 16:00 cztery Duchy, które w paradnym pochodzie kierować będą się w stronę centrum. Koniecznie zabierzcie ze sobą wszelkiego rodzaju dzwonki – będziemy budzić świat! A poza tym, dla każdego coś dobrego, zobaczcie zresztą sami:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook