Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 130Wszystkich: 13767619

Wirtualna Noc Muzeów we Wrocławiu

2021-05-14 18:00

     W tym roku czeka nas Wirtualna Noc Muzeów, podczas której w weekend 14-16 maja zwiedzimy online około 20 wystaw we wrocławskich muzeach i galeriach. Zobaczymy m.in. oddziały Muzeum Miejskiego (w tym Stary Cmentarz Żydowski, Pałac Królewski), Muzeum Narodowe, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Przyrodnicze i wiele innych.

     – Tegoroczna Noc Muzeów będzie miała ponownie charakter wirtualnych wieczorów, a każdy rozpocznie się o godzinie 18.00 i zakończy około północy. Codziennie zaprezentowanych zostanie od 6 do 7 wystaw, każde oprowadzanie potrwa ok. 30 minut - mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury. - Tradycyjne Noce Muzeów gromadzą tłumy ludzi, na co, z powodu pandemii, nie możemy sobie pozwolić. Formuła wirtualna w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy ją powtórzyć. W roli przewodników po wystawach wystąpią znakomici fachowcy, kuratorzy wystaw i artyści.

     – Po Starym Cmentarzu Żydowskim oprowadzi nas Ewa Pluta, przedstawiając wybitne postaci kobiece, do Muzeum Architektury zapraszają Kasia Kmita i Kuba Żary, z kolei w Muzeum Współczesnym Wrocław zobaczymy wystawę Marleny Kudlickiej i Wandy Gołkowskiej, o której opowie dyrektorka Sylwia Świsłocka-Karwot wraz artystką - dodaje Jerzy Pietraszek. - W Muzeum Teatru będzie można zapoznać się z detalami prezentowanymi na wystawie „Dali, Goya”, a o układzie kostnym kręgowców rewelacyjnie opowie Grzegorz Skórzewski. Przyjęta formuła pozwoli nam nie tylko na spotkanie z najlepszymi znawcami tematu, ale też stworzy możliwość dokładnego przyjrzenia się kolekcji.

Gdzie obejrzymy Wirtualną Noc Muzeów?

     Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku, wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce Noc Muzeów.

Miejsca, które zwiedzimy wirtualnie:  

WIRTUALNA NOC MUZEÓW 2021
-  PROGRAM -

Piątek – 14 maja

g. 18:00  Centrum Sztuki WRO - 19. BIENNALE SZTUKI MEDIÓW WRO 2021 REVERSO  
g. 19:00 Muzeum Architektury  we Wrocławiu-  kuratorski spacer po wystawie "Ćwiczenia z wyobraźni | Kasia Kmita"
g. 20:00 Muzeum Narodowe we Wrocławiu –  Hity wystawy "Sztuka polska XVII-XIX w."
g. 21:00  Muzeum Współczesne Wrocław – oprowadzanie po wystawie czasowej: „Kudlicka/Gołkowska”
g.22:00  Mieszkanie Gepperta – Fundacja Art Transparent: „Historia Geppertów we Wrocławiu”
g. 23:00 Dizajn BWA Wrocław -   Oprowadzanie po wystawie „Kod Ceramiki”  

Sobota- 15 maja

g. 18:00 Muzeum Miejskie Wrocławia- Stary Cmentarz Żydowski – oprowadzanie tematyczne „Silne kobiety w trudnych czasach”
g. 19:00 Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej  - oprowadzanie po wystawie czasowej „Bypass. Wystawa pandemiczna”.
 g. 20:00 Muzeum Miejskie Wrocławia – Pałac Królewski – oprowadzanie autorskie po wystawie „Kiedy kobieta staje się rzeźbą”
g. 21:00 Muzeum Miejskie Wrocławia – Muzeum Teatru – oprowadzanie po wystawie  „Goya Dali. Gdy śpi rozum budzą się potwory”
g. 22:00 Pawilon Czterech Kopuł  PrzeMÓW, muzeum. Czytania tekstów artystów prezentowanych na wystawie kolekcji sztuki polskiej II połowy XX i XXI w. w wykonaniu Teatru Czterech
g. 23:00 BWA Wrocław Główny -  oprowadzanie po wystawie TRZY TO JUŻ TŁUM - OUT OF STH VI. Chłonność przestrzeni
g.24:00 BWA Studio Wrocław -   oprowadzanie autorskie po wystawie Dominiki Olszowy „Zupa Nic”

Niedziela- 16 maja

g. 18:00 Muzeum Miejskie Wrocławia – Ratusz – wykład dla dzieci:  "Czy we wrocławskim Ratuszu mieszkają zwierzęta?"
g.19:00  Muzeum Przyrodnicze – oprowadzanie po wystawie „Układ Kostny kręgowców”  
g.20:00  Muzeum Pana Tadeusza – „Pan Tadeusz Różewicz” -prezentacja obiektów i zapowiedź wystawy
g.21:00  Fort Wrocław Nr 9 - Muzeum Militarne – zakamarki i tajemnice Fortu
g.22:00  Oddział Muzeum Mineralogicznego  Uniwersytetu Wrocławskiego – oprowadzanie po wystawie: „Minerały Polski, kamienie szlachetne i ozdobne oraz meteoryty”
g.23:00 Galeria Miejsce przy Miejscu  14 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie zdjęć Tomka Tyndyka  "Rzeczy osobiste"

szczegóły Wirtualnej Nocy Muzeów we Wrocławiu 

Tomasz  Myszko-Wolski
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook