wROCK for Freedom w Zajezdni
Tradycyjnie już ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” z okazji rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Miedzy 27 a 29 sierpnia wystąpią Lady Pank, TSA, Illusion, Hunter, a także szwedzka grupa Sabaton. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej, którego oficjalne otwarcie nastąpi 28 sierpnia. Projekt odbywa się w ramach oficjalnego programu Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.
wROCK FOR FREEDOM to koncerty głównie muzyki rockowej upamiętniające istotną rolę artystów w wyrażaniu oporu wobec totalitaryzmów, a także świętowanie porozumień sierpniowych i 36. rocznicy powstania „Solidarności”. W tym roku propozycje muzyczne będą towarzyszyć otwarciu wystawy stałej w Centrum Historii Zajezdnia., a gwiazdami koncertu 27 sierpnia będą: obchodzący w tym roku swoje 35–lecie, uwielbiany przez publiczność kilku pokoleń - zespół Lady Pank, kultowa grupa Marka Piekarczyka i Andrzeja Nowaka – TSA oraz Wojciech Hoffman, lider zespołu Turbo, w specjalnym projekcie The Klenczon Experience - z piosenkami Krzysztofa Klenczona, współtwórcy sukcesu zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony.
Koncerty wROCK for Freedom od lat odbywają się w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność. Jednym z istotnych elementów Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 jest otwarcie na terenie byłej zajezdni nowoczesnego Centrum Historii Zajezdnia, które w interesujący i niebanalny sposób przybliżać będzie wrocławianom i turystom historię powojennego Wrocławia. Oficjalne otwarcie Centrum Historii Zajezdnia zaplanowane jest na 28 sierpnia 2016, ale już dzień wcześniej zapraszamy na koncert wROCK for Freedom – Legendy Rocka, na którym zagrają Lady Pank, TSA i The Klenczon Experience.
29 sierpnia w ramach kontynuacji obchodów otwarcia Centrum Historii Zajezdnia, wystąpi uwielbiany przez polską publiczność zespół Sabaton. Tym razem wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji znakomitego krążka "Heroes", na którym znalazła się kolejna w dorobku zespołu piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". Przed Szwedami wystąpi Illusion - z pewnością zasługujący na miano legendy rocka - w latach 90. to właśnie Tomasz „Lipa” Lipnicki i jego koledzy grali najbardziej niezapomniane koncerty, których mocne brzmienie łączyło się z mocnym przekazem – "Lipa" w swoich tekstach ostro sprzeciwiał się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. Program festiwalu zamyka powstała w 1985 roku grupa HUNTER.
PROGRAM:
Centrum Historii Zajezdnia (była zajezdnia MPK), ul. Grabiszyńska 184, Wrocław
27 sierpnia 2016 r., godz.16:30 - wROCK for Freedom – Legendy Rocka 2016
Lady Pank, TSA, The Klenczon Experience
bilety: 45 pln/50 pln; wejściówki (studenci i uczniowie): 35 pln/40 pln
29 sierpnia 2016 r., godz. 17:00 - koncert z okazji otwarcia Centrum Historii ZAJEZDNIA
Sabaton, Illusion,Hunter
bilety: 75 zł, 90 zł
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl




