Zaproszenie na niemieckie łono natury
We wrocławskim Muzeum Architektury, w pięknych wnętrzach holu dawnego zespołu klasztornego Bernardynów, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zorganizowała spotkanie, w którym wzięli udział m.in. właściciele biur podróży, przewodnicy i dziennikarze turystyczni. Głównym tematem rozmów i prezentacji były walory turystyczne Saksonii i Brandenburgii, dwóch krajów związkowych, które bezpośrednio graniczą z naszym krajem. W 2016 roku DZT stawia na przyrodę Niemiec i w odróżnieniu od lat poprzednich, temat natury będzie przewijał się w ofertach dla odwiedzających Niemcy najczęściej.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że prawie połowa powierzchni Niemiec znajduje się pod ochroną, a 35% to tereny zielone, których najwartościowsze fragmenty chronione są w kilkunastu parkach narodowych i ponad stu parkach krajobrazowych. Cenne przyrodniczo regiony są udostępnione dla odwiedzających w postaci doskonale oznakowanych tras pieszych, rowerowych, kajakowych, czy szlaków konnych. Liczba turystów odwiedzających Niemcy z każdym rokiem rośnie i co ciekawe jednym z najważniejszych krajów dla gospodarki turystycznej Niemiec staje się powoli Polska.
Z tego też powodu Niemiecka Centrala Turystyki aktywnie działa w naszym kraju, zapraszając nie tylko turystów indywidualnych, ale również i grupy do krótkich i dłuższych wyjazdów. Nasi zachodni sąsiedzi kuszą już nie tylko świetną organizacją wyjazdów i bogatą ofertą krajoznawczą, ale coraz częściej również folderami i usługami w języku polskim. Z ofertą DZT można też zapoznać się w Internecie, na stronie germany.travel, gdzie znajduje się także obszerny dział, prezentujący atrakcje w języku polskim.
Mimo, że w przyszłym roku Niemcy stawiają na naturę, warto też pamiętać, że w 2016 roku odbędzie się kilka widowiskowych imprez kulturalnych związanych z różnymi rocznicami, np. w Saksonii będą to 800 rocznica powstania drezdeńskiego chóru „Dresdner Kreuzchor”, 180 rocznica śmierci romantycznego kompozytora Roberta Schumanna, czy 100 rocznica śmierci kompozytora Maxa Regera. Niezwykle ciekawie zapowiada się również świętowanie w Dreźnie 180 rocznicy powstania Saksońskiej Żeglugi Parowej na Łabie.
Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
Zobacz także:
strona www.germany.travel/pl