Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1727Wszystkich: 14167880

DCF zaprasza (16-22 lutego 2018 r.)

Kadr z filmu "Czwarta władza"
Kadr z filmu "Czwarta władza"
2018-02-15 12:16

     Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do kina i na wydarzenia związane z pokazami filmów. W najbliższym tygodniu będzie okazja m.in. zobaczyć kilka premier, np. „Jeszcze nie koniec”, „Kształt wody” oraz „Pomiędzy słowami”, a w Filmowym Klubie Seniorów obraz „Nie opuszczaj mnie”. W Dyskusyjnym Klubie Filmowym porozmawiany o filmie "Czwarta władza"


 

Premiery: „Czwarta władza”, „Jeszcze nie koniec”, „Kształt wody”, „Pomiędzy słowami”
Dyskusyjny Klub Filmowy: 19 lutego, film „Czwarta władza”, godz. 20:00, bilety: 11 zł
Filmowy Klub Seniorów: 20 lutego, film „Nie opuszczaj mnie”, godz. 12:00, bilety: 11 zł


Najnowszy film Stevena Spielberga
     W piątek 16 lutego premiera najnowszego filmu Stevena Spielberg pt. „Czwarta władza”. W rolach głównych Meryl Streep oraz Tom Hanks. Obraz nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film oraz najlepsza aktorka pierwszoplanowa. „Czwarta władza” oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które na zawsze wpisały się w historię amerykańskiego dziennikarstwa. Najwyższe władze już od czterech dekad ukrywają szokujące tajemnice, a amerykańska prasa walczy o prawo do ich ujawnienia. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego konfliktu między dziennikarzami a rządem USA. Na ekranie, oprócz Meryl Streep i Toma Hanksa, również: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts i Bradley Whitford.

Portret dysfunkcyjnej rodziny
     Od piątku 16 lutego w DCF-ie „Jeszcze nie koniec” w reż. Xaviera Legranda. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastian za najlepszy film europejski, statuetkę Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię na MFF w Wenecji oraz Grand Prix Festiwalu Tofifest 2017 – Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. Małżeństwo po rozwodzie - Miriam (Léa Drucker) i Antoine (Denis Ménochet) Besson  walczą o przyznanie opieki nad synem Julienem (Thomas Gioria). Miriam stara się o uzyskanie wyłącznej opieki nad dzieckiem, żeby chronić go przed – jej zdaniem – brutalnym ojcem. Antoine natomiast przedstawia siebie jako rodzica lekceważonego. Podczas rozprawy sędzina zarządza wspólną opiekę nad małym Julienem, jednak rozwiązanie to nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Chłopiec znajduje się w samym środku narastającego konfliktu między rodzicami. 

„Kształt wody” - 13 nominacji do Oscara
     W piątek 16 lutego zapraszamy na premierę najnowszego filmu Guillermo del Toro „Kształt wody”. To rozgrywająca się w czasach zimnej wojny baśń dla dorosłych. Obraz nominowany do Oscara w trzynastu kategoriach, laureat Złotego Lwa i dwóch Złotych Globów. Na ekranie m.in.: Sally Hawkins („Blue Jasmine”), Michael Shannon („Zwierzęta nocy”), Doug Jones („Labirynt Fauna”) i Octavia Spencer („Służące”). Stany Zjednoczone, początek lat 60. XX wieku. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie samotną i monotonną egzystencję. Jest niema, dlatego automatycznie skazywana jest na bycie gorszą. Mimo, że życie kobiety nie jest łatwe, posiada ona ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydają jej się w pracy – Elisa jest sprzątaczką w bardzo pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy pewnego dnia, wraz z koleżanką Zeldą (Octavia Spencer) odkrywają, że w centrum badawczym przetrzymywane jest tajemnicze stworzenie. Okazuje się, że to humanoidalny płaz, z którym Elisa z czasem się zaprzyjaźnia.

Andrzej Chyra i Jakub Gierszał jako ojciec i syn
     Od piątku na naszych ekranach „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak. Film doskonale zrealizowany, zachowany w czarno-białej tonacji, z rewelacyjnymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry. Nagrodzony dwoma Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Michael (Jakub Gierszał) to mieszkający w Berlinie 28-letni prawnik. W niczym nie różni się od 34-letniego Franza (Christian Löber), swojego szefa i jednocześnie przyjaciela. Obaj są młodzi, utalentowani, dobrze sytuowani i odnoszą same sukcesy. Okazuje się jednak, że Michael, wbrew pozorom, wcale nie jest Niemcem – naprawdę nazywa się Michał i jest Polakiem. Jego życie zmienia się, gdy pewnego dnia do Berlina przyjeżdża jego ojciec – Stanisław (Andrzej Chyra), którego nie miał okazji poznać. Ojciec jest ostatnią więzią, jaka łączy go z Polską. Mężczyźni spędzają wspólny weekend, a spotkanie odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu.

DKF: „Czwarta władza”.
     W tym tygodniu w ramach DKF-u odbędzie się pokaz najnowszego filmu Stevena Spielberg pt. „Czwarta władza”. W rolach głównych Meryl Streep oraz Tom Hanks. Obraz nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach. Seans w poniedziałek 19 lutego o godz. 20:00. Bilety kosztują 11 zł. „Czwarta władza” oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które na zawsze wpisały się w historię amerykańskiego dziennikarstwa. Najwyższe władze już od czterech dekad ukrywają szokujące tajemnice, a amerykańska prasa walczy o prawo do ich ujawnienia. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego konfliktu między dziennikarzami a rządem USA. Na ekranie, oprócz Meryl Streep i Toma Hanksa, również: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts i Bradley Whitford.

FKS: „Nie opuszczaj mnie”
     Filmowy Klub Seniorów zaprasza na film „Nie opuszczaj mnie” w reżyserii Jin Mo-younga. To kameralny, osobisty i intymny obraz niezwykłej miłości starszych ludzi, których mimo upływu lat wciąż łączy ogromne uczucie. Spotkanie we wtorek 20 lutego o godz. 12:00. Bilety w cenie 11 zł. 89-letnia Gye-yeol Kang i 98-letni Byeong-man Jo są małżeństwem od 76 lat. Mieszkają w górskiej wiosce Hoengseong w prowincji Gangwon w Korei Południowej. Mają szóstkę dzieci, kolejną szóstkę pochowali. Mimo upływu tylu lat, łącząca ich relacja wciąż pełna jest czułości i młodzieńczej radości. Noszą bliźniaczo podobne stroje, codziennie żartują i się śmieją i na pierwszy rzut oka widać, że łączy ich ogromna miłość – wszystko to sprawiło, że bardzo szybko stali się bohaterami koreańskiej telewizji, a powstały w konsekwencji film pełnometrażowy został największym sukcesem komercyjnym w historii południowokoreańskiego kina dokumentalnego. Reżyser dokumentuje codzienne życie i rytuały pary przez 15 miesięcy. Obserwuje bohaterów z dystansu i nie wkracza w ich najbardziej intymną i osobistą przestrzeń. 

 


Zobacz także:
strona www Dolnośląskiego Centrum Filmowego 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook